Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kvadrifrons aicina uz svinīgu sezonas atklāšanu Rīgas cirkā

Aizsākot savas darbības otro sezonu, teātra trupa Kvadrifrons skatītājus aicina uz svinīgo sezonas atklāšanu, kas norisināsies Rīgas cirka arēnā 27. septembrī, informēja trupas pārstāvis Klāvs Mellis.

Saviesīgā pasākuma pirmajā daļā skatītāju acis un ausis priecēs Kvadrifrona draugs komiķis Rūdolfs Kugrēns, kurš izpildīs īpašu asorti no savām stāvizrādēm – VS, Fiasko, NēNuJā, Prieks un Plezīrs. Izskanēs arī līdzšinējās programmās neiekļauti un īpaši sagatavoti joki, kā arī kacekļi no Rūdolfa jaunākās stāvizrādes, kuras nosaukumu neviens vēl nezina. 

"Otrajā pasākuma daļā dzirdēsiet kvadrifroniešu īpašo koncertu, kurā izpildīsim visādas pašu iemīļotas dziesmas no savām un svešām izrādēm, studiju laika iedzeršanām, muzikālām haltūrām un citiem pasākumiem," stāsta Klāvs Mellis.

Pasākuma trešajā daļā dejas un saviesīgas sarunas turpināsies neformālā un brīvā gaisotnē vinila dīdžeja Oļega Novikova jeb DJ Legz vadībā, ar līksmu un saulainu mūziku, priecīgos ritmos. Par iespēju atspirdzināties būs parūpējies kultūrbārs Tu jau zini kur.

Tikmēr Kvadrifrons ciešā sadarbībā ar Gētes institūtu un Latvijas Kultūras akadēmiju aktīvi darbojas pie jaunas izrādes sagatavošanas, kuras pirmizrāde gaidāma novembra vidū Rīgas cirka zirgu stallī. Izrādes mēģinājumu procesā kvadrifronieši un draugi pēta mūsu dezinformācijas un pēc-patiesības laikmeta parādības. Cauri meliem, baumām, māņiem, gadījumiem, viltus ziņām un īstām ziņām Kvadrifrons jestrā garā meklēs patiesību vai vismaz to, ko par patiesību mēdz dēvēt. 

Decembra beigās Rīgas cirka arēnā norisināsies pirmais Kvadrifrona Ziemassvētku koncerts. Plānotajā koncertuzvedumā Kvadrifrons ar draugu un domubiedru palīdzību centīsies apvienot dažādas performatīvās prakses, lai Rīgas cirka arēna atkal pēc vairāku gadu pārtraukuma varētu svinēt Ziemas saulgriežus, kā pierasts – ar dažādu disciplīnu un kalibra māksliniekiem, nelielu detektīvintrigu, pārsteidzošiem priekšnesumiem, dziesmām, dejām, rotaļām, krāsainām gaismiņām un Ziemassvētku vecīti, kuru visiem kopā jāsauc vairākas reizes. Pasākums būs piemērots gan lieliem, gan maziem skatītājiem. Daļu ieņēmumu paredzēts ziedot Latvijas dzīvnieku patversmēm.

2020. gada marta vidū plānota pirmizrāde iestudējumam, kuru teātra trupa Kvadrifrons veidos sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri. Izrāde, kas tiks veidota, iedvesmojoties no Džeinas Ostinas ikoniskā romāna Lepnums un aizspriedumi notiks Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē un tajā piedalīsies gan Kvadrifrona, gan Latvijas Nacionālā teātra aktieri. Iecerētajā salonkomēdijā mākslinieki caur tā sauktās “dāmu literatūras” un feminisma teorijas skatpunktu centīsies izprast un nospraust neizprotamās un nenospraužamās robežas starp veco un jauno pasauli, cenšoties nošķirt lepnumu par mūsu jaukajām tradīcijām un mirkli, kurā šīs tradīcijas kļūst par katalizatoru un piesegu vēsturiski kultivētiem aizspriedumiem un stereotipiem.

Sezonas izskaņā Kvadrifrons veidos izrādi, kuras režisori un izpildītāji būs četri Kvadrifrona aktieri. Izrādes tēma – līdzāspastāvēšana un patstāvība.

Otrajā sezonā būtiskas izmaiņas gaidāmas Rīgas cirka Ziloņu mājas vizuālās mākslas programmā. Šī gada novembrī Rīgas Cirka ziloņu mājas vizuālās mākslas programmu Kvadrifrons nodos mākslinieču Elīnas Vītolas un Amandas Ziemeles rokās, tā ar prieku aizsākot jaunu izstāžu un notikumu ciklu.

Arī turpmāk skatītājus priecēs pagājušajā sezonā tapušās izrādes – vēsturiskais mīlasstāsts LV vs RU, detektīvs bērniem Perturbons, kareivīgā melodrāma Himna, mūzikas teātra izrāde Pavasaris, izrāde-ekskursija cirkā Brīnuma skartie, vecie labie Trīs stāsti, kā arī gandrīz dokumentālā izrāde Vecmāmiņu valsts, kas jau oktobrī viesosies Valmierā un Kuldīgā.

 

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja