Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Islandē un Igaunijā izrādīs latviešu mākslinieku teātra izrādes

Latviešu dokumentālā teātra un kino režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka un rakstnieka Endija Fīlda kopīgi veidotā izrāde Noktirne 15. novembrī tiks izrādīta Reikjavīkā festivālā Spectacular, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

Noktirne ir Burānes, Fīlda un viņu domubiedru – latviešu scenogrāfes Ievas Kauliņas un zviedru horeogrāfa Ērika Ēriksona veidota izrāde, kas aizved skatītāju pilsētas neredzamajā un nepieradinātajā daļā, mainot ierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju. Reizē izrāde un fizisks ceļojums, Noktirne notiek gaismas un tumsas robežzonā, kur cilvēka radītais sastopas ar dabisko, un uzdod jautājumu par to līdzāspastāvēšanas nosacījumiem.

Papildus izrādei Reikjavikā 15. novembrī Krista Burāne piedalīsies arī festivāla rīkotajā simpozijā.

Izrāde Noktirne ir daļa no starptautiskā projekta Urban Heat aktivitātēm un notiek ar ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Savukārt no 25. līdz 29. novembrim teātris Kanuti Gildi SAAL Tallinā rīko festivālu LAT.EST, kas iepazīstinās ar latviešu jaunajiem (skatuves) māksliniekiem. Šī būs latviešu mākslinieku atbildes vizīte, sekojot igauņu laikmetīgā teātra viesizrādēm Rīgā gada sākumā, ko rīkoja Latvijas Jaunā teātra institūts. Abi festivāli ir daļa no Latvijas un Igaunijas Simtgades programmas.

Līdzīgi kā igauņu teātra programma Latvijā noritēja Igaunijas neatkarības mēnesī februārī, latviešu mākslinieki viesosies Tallinā uzreiz pēc Latvijas valsts neatkarības svinībām no 20. līdz 25. novembrim. Centrālais notikums LAT.EST festivālā Tallinā, tāpat kā tas bija Rīgā, būs latviešu un igauņu mākslinieku kopdarba Pirmie, kas aiziet izrādes 20. un 21. novembrī. Šis darbs, kura radīšanā piedalījās astoņi abu valstu mākslinieki - Toms Auniņš, Austra Hauks, Joanna Kalma, Kārlis Krūmiņš, Epa Kubu, Kristīna Normana, Karolīna Poska, Valters Sīlis - pirmizrādi piedzīvoja Igauņu laikmetīgā teātra programmā Rīgā šī gada februārī. Izrāde analizē to, kā abu valstu politika ir atspoguļojusies lībiešu dzīvē un ko būt lībietim nozīmē šodien. Galu galā tā uzdod jautājumu: “Vai izzušana tiešām ir traģēdija?

Līdzās darbam Pirmie, kas aiziet LAT.EST festivāla programmā Tallinā ir iekļauta Rūtas Ronjas Pakalnes (Latvija) un Lauras Kvelsteinas (Igaunija) godalgotā dejas izrāde Connext, Voldemāra Johansona instalācija Slāpes, kā arī mākslinieku Katrīnas Neiburgas, Austras Hauks, Jāņa Sniķera un Emera Varka (Igaunija) video darbu vakars.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sirdsapziņas deportācija(3)

Pretlikumīga anestēzija medicīnas iestādēs ir gandrīz neiespējama. Nekvalificēts anestezeologs šādās iestādēs netiek ielaists. Visi pacienti pirms operācijas ar slimnīcu paraksta līgumu par savu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja