Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunais Nacionālā teātra vadītājs Vimba: Vadības nomaiņa nebūs revolūcija

Latvijas Nacionālā teātra vadības nomaiņa nebūs revolūcija, bet gan evolūcija, kuras laikā tiks turpināti jau iesāktie un atklāti jauni darbi, aģentūrai LETA pauda jaunais teātra valdes loceklis Jānis Vimba.

Viņš skaidroja, ka jau gadu noritējis darbs pie teātra nākamās sezonas, kuras laikā tiks atzīmēta arī tā simtgade. Pēc Vimbas domām, jau esošās programmas papildināšana vai mainīšana traucētu teātra darbu kopumā, līdz ar to, mākslinieciskās izmaiņas nav gaidāmas.

Taujāts par teātra līdzšinējo stāvokli, jaunais Nacionālā teātra vadītājs pauda pārliecību, ka tas pašlaik ir labākais Latvijā gan no finansiālā, gan arī mākslinieciskā aspekta. Taču, neraugoties uz to, Vimba plāno pārskatīt abus šos aspektus, lai saprastu, vai nepieciešams kaut ko uzlabot vēl veiksmīgākai teātra ilgtermiņa darbībai.

Līdz ar jaunajiem amata pienākumiem, Vimba nesaskata iespēju kā režisoram strādāt pie kāda iestudējuma, kā izņēmumu pieminot simtgades koncertu 18. novembrī, kura veidošanas pienākumus uzņēmies jau pirms gada.

Starp iesākto darbu turpināšanu jaunais vadītājs arī pieminēja Lielās zāles krēslu nomaiņu un teātra ēkas paplašināšanu Kronvalda bulvārī 2B. "Šovasar tiks mainīti Lielās zāles krēsli, un, iespējams, skatītāji tajos varēs sēdēt līdz ar nākamās sezonas pirmo jauniestudējumu. Arī paplašināšanās projekts ir attīstības pakāpē, jo teātrim ir nepieciešama jauna vidēja izmēra zāle," sacīja Vimba.

Kā ziņots, Kultūras ministrija par Latvijas Nacionālā teātra valdes locekli izraudzījusies aktieri un režisoru Jāni Vimbu, kurš amata pienākumus sāks pildīt 27. jūnijā, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Top komentāri

fui
f
Biedrs rubens sacūkoja Raiņa 100gadi ar Serebreņņikova nekam nederīgo "iestudējumu"!
Jā,
J
katrs mēs pēc kaut kā izskatāmies. Bet Rainis tiek uzskatīts par visvājāko NT direktoru teātra vēsturē.
Izskatās pēc
I
pašpārliecināta puisīša! Bet Kadreiz Nacionalo teatri vadīja Rainis... Vai nav šausminoša regresija - no Raiņa līdz rubenam, un kas būs tālāk?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja