Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam Laiks Ziedonim

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli jau piekto gadu reizi izsludināja pieteikšanos apbalvojumam Laiks Ziedonim. Kā jau ierasts, apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā, portālam Diena.lv pavēstīja fonda komunikācijas vadītāja Kristīne Tjarve.

Pieteikšanās līdz 23. februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv/apbalvojums. Laureāti tiks paziņoti īpašā cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

Imanta Ziedoņa fonds Viegli apbalvojumu Laiks Ziedonim iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un disasporā dzīvojošie latvieši.

“Šodien tik ļoti nepieciešams Imanta Ziedoņa “Tik un tā” spēks, lai steidzīgajā un digitālajā laikmetā, kad bieži vien pamanām tikai to, ko kāds nav izdarījis, atrastu un izceltu Latvijas izcilības un vērtības – cilvēkus, kuri dara un iedvesmo apkārtējos, tos, kuri ir ar savu stāju un savpatību, kuri iedvesmo citus darīt vēl labāk un vairāk.. Jau piekto gadu apbalvojums Laiks Ziedonim mudina līdzcilvēkus apstāties un ieraudzīt cildenos cilvēkus sev apkārt,” uzsver fonda Viegli padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Apbalvojumu īstenot palīdzēs cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Šos cilvēkus fonds Viegli nosaucis par vizionāriem.

Arī 2018. gadā apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalstīs mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Apbalvojums zinātnē Taureņu uzbrukums

Apbalvojums tiks pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir vaduguns - viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.

Vizionāri: Jānis Holšteins-Upmanis, Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Agrita Kiopa, Māris Saukāns, Egils Stalidzāns (2016. gada laureāts), Rolands Lappuķe, Kārlis Agris Gross (2017. gada laureāts). 

Apbalvojums Novadpētniecībā Kedas

Nominācijā Kedas 2018. gadā aicinām pieteikt dažādu radošo profesiju pārstāvjus. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē.

Ar radošajām profesijām tiek saprastas gan radošās profesijas mākslā (mūzika, teātris, glezniecība u.tml.), gan arī radošās industrijas jomās (arhitektūra, interjers, lietu dizains u.tml.).

Vizionāri: Varis Auziņš (2015. gada lauerāts), Aldis Austers, Jevgēņija Butņicka, Ilze Jurkāne, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Rūta Šmite un Laura Putāne (2017. gada laureāte).

Apbalvojums Tautsaimniecībā Zemi es mācos

Nominācijā Zemi es mācos apbalvojums 2018. gadā cildinās Latvijas cilvēkus - gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes.

Vizionāri: Laila Līduma, Aigars Rostovskis, Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts), Aldis Gulbis, Ieva Ernštreite, Ants Grende, Daiga Bērziņa un Kristaps Rikāns (2017. gada laureāts).

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši Rabarbers

Nominācijā Rabarbers šogad aicinām pieteikties cilvēku - bāka!, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Balstoties uz Laiks Ziedonim vērtībām, meklējam cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus.

Vizionāri: Maija Jaunzeme, Mārtiņš Martinsons, Līga Rudzīte, Ilga Reizniece, Jānis Skutelis, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts), Dace Zariņa un Jana Kolbina (2017. gada laureāte).

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā Bize

Nominācijā Bize 2018. gadā meklēs savdabīgākos, aizrautīgākos un izteiksmīgākos stāstniekus, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo. Kur senvārdi, vietvārdi, dialekti, izloksnes un intonācijas ir kā greznas rotas, kas mirdz pie ikdienas valodas bieži vien pieticīgā svārka.

Vizionāri: Līga Blaua, Aivars Berķis, Māra Zālīte, Ieva Kolmane, Inese Zandere (2015. gada laureāte), Aija Melle, Daiga Zirnīte (2016. gada laureāte), Jolanta Borīte, Ināra Kehre un Laima Liepiņa (2017. gada laureāte).

Laureāti tiks cildināti īpašā ceremonijā, kas jau tradicionāli norisināsies 2018. gada 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai šīs nedēļas laikā tiksim pie jaunas valdības?

Kopā nobalsojuši: 483

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja