Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina iesūtīt stāstus par izciliem latviešiem

Līdz ar Imanta Ziedoņa darba Kurzemīte pētniecību un realizēšanu dabā kā kulturālo kartupeļu lauku, Imanta Ziedoņa fonds Viegli meklē izcilus latviešus, informēja fonda pārstāvji.

Fonds Viegli seko Imanta Ziedoņa grāmatā Kurzemīte paustajai idejai par unikālu cilvēku nozīmību un šo cilvēku izcelšanu mūsdienu sabiedrības stiprināšanai. Fonda komanda iecerējusi apzināt šodienas unikālos cilvēkus un stāstus par tiem nodot tālāk sabiedrībai vairākos nepieredzētos formātos.

Imants Ziedonis, apceļojot Kurzemi un apcerot ceļā pieredzēto, savā grāmatā Kurzemīte raksta, ka viņu interesē Latvijas individualitātes, savādnieki un dīvaiņi. Ziedonis uzsver, ka tikai personība spēj izaudzināt otrā cilvēkā personību.

Dzejnieka viens no aicinājumiem grāmatā ir: "Papētīt un pavērot cilvēkus, kas ir ar kaut ko aizrāvušies. Kolekcionēt tos. Vākt visu, ko jūs par viņiem dzirdat un uzzināt. Un jums izveidosies novada dvēseles muzejs."

"Unikāli cilvēki ir no dažādām jomām -  tie ir ne tikai kultūras cilvēki, bet arī, tautsaimniecības nozares, izglītības vai sporta nozares pārstāvji. Mūsuprāt, svarīgi, īpaši šajā laikā, ir lepoties pašiem ar sevi, savu zemi un tās izcilajiem cilvēkiem. Izcili latvieši ir tādi, kas ar kaut ko ir aizrāvušies, kas dara, jo viņiem ir skaidra vīzija un ticība sava darba absolūtai nepieciešamībai. Tie ir ideju cilvēki, kuri ar savu pārliecību iedvesmo apkārtējos. Šo mūsdienu cilvēku un vēsturisko personību būtiska loma ir Latvijas unikalitātes uzturēšana, tādēļ aicinām ikvienu mums palīgā šādus cilvēkus atrast," aicina Kartupeļu lauka radio vadītājs Emīls Lukjanskis.

Imanta Ziedoņa grāmatas Kurzemīte izzināšana un pētniecība kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju aizsākta jau 2019. gadā, kad pirmo reizi atklāts kulturālo kartupeļu lauks un Kartupeļu lauka radio. Šogad, Kurzemītes piecdesmitgadē, plānots veidot vairākus nepieredzētus formātus, kā stāstīt par grāmatā paustajām vērtībām un unikālajiem latviešiem. Kartupeļu lauka radio komanda veidos Radiožurnālu un kopā ar Ziedoņa muzeju top izstāde. Multimediālo izstādi Kurzemīte, kartupeļi fonda un muzeja komanda atklās 2020. gada 11. septembrī Kuldīgas muzejā. Savukārt pie kulturālo kartupeļu lauka izcilos latviešus varēs ieraudzīt mākslas instalācijā Vēl lielāks galds virs mana galda, ko atklās jau šovasar Imantos 1. jūlijā.

Ikviens aicināts sūtīt stāstus par izciliem latviešiem uz e-pastu [email protected], kā arī līdzdarboties un atbalstīt Kartupeļu lauka radio aktivitātes kopradot platformā Patreon.

Visi labieši, Kartupeļu lauka radio ideju atbalstītāji, varēs piedalīties talkās, baudīt slepenus koncertus un nokļūt citos, īpaši labiešiem radītos, pasākumos. Par labieti var kļūt šeit: https://ej.uz/KLR-Labietis.

Plašāka informācija  fonda Viegli mājaslapā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja