Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kultūras ministrija aicina iesniegt priekšlikumus Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības plānam

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi sabiedriskajā apspriešanā plāna projektu Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības plāns 2021.-2023.gadam, informēja KM pārstāve Dace Vizule.

Viņa norādīja, ka priekšlikumus var iesniegt līdz 12. maijam. Pēc KM paustā, plāns ir sagatavots, lai nodrošinātu Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstības pamatnostādnēs no 2021. līdz 2027. gadam, kā arī Nacionālajā attīstības plānā no 2021. līdz 2027.gadam noteikto mērķu un uzdevumu izpildi.

Plāna mērķis ir nodrošināt nacionālas, solidāras, atvērtas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstību. Tas ir rīks, kas paredzēs rīcības virzienus un pasākumu kopumus, kuros veicami ieguldījumi, lai Latvijas iedzīvotāji būtu zinošāki, aktīvāki, piedalītos un līdzdarbotos valsts attīstībā nākamos trīs gadus. Plāna ietvaros tiks īstenoti pamatnostādnēs noteiktie trīs rīcības virzieni: nacionālā identitāte un piederība, demokrātijas kultūra un iekļaujošs pilsoniskums, integrācija.

KM atzīmēja, ka uzdevumi plānoti tā, lai spēcinātu nacionālās identitātes un piederības sajūtu, sekmētu iekļaujošu līdzdalību, stiprinātu kvalitatīvu un drošu līdzdalības un informācijas telpu. Svarīgi ir sekmēt Latvijā dzīvojošo ārvalstu pilsoņu līdzdalību sabiedrībā un mazināt negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret dažādām iedzīvotāju grupām.

Turpmākajos trīs gados tiks turpināta tādu pasākumu īstenošana kā programma Latvijas NVO fonds, latviešu valodas lietošanas veicināšanas programma Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija, kā arī tiks sniegts atbalsts mazākumtautību kultūras savpatnības saglabāšanai. Tiek plānotas arī jaunas iniciatīvas - demokrātijas un līdzdalības zināšanu un prasmju apguves domnīcas, attīstot iekļaujošu kopienu izveidi un citas.

KM akcentēja, ka ministriju, valsts pārvaldes institūciju un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvju sadarbība bija būtisks plāna sagatavošanas elements.

Ar plāna projektu var iepazīties KM tīmekļvietnē, sadaļā Sabiedrības līdzdalība. Viedoklis sniedzams rakstveidā līdz 12. maijam, nosūtot to uz e-pastu [email protected] un [email protected] Iesniedzot viedokli par plāna projektu, jānorāda iesniedzēja vārds, uzvārds un kontaktinformācija.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja