Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas reģionālās koncertzāles dibinās asociāciju

Pašlaik starp reģionālajām koncertzālēm Lielais dzintars, Cēsis un Gors valdes locekļiem norit sarunas par asociācijas dibināšanu, šodien preses konferencē sacīja Lielā dzintara valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Viņš pauda nostāju, ka visas trīs koncertzāles gada laikā spēj organizēt ap 600 pasākumiem, kas pulcē teju vairāk nekā pusmiljonu apmeklētāju, līdz ar to, reģionālās koncertzāles ir kļuvušas par otru lielāko un apmeklētāko kultūras iestādi aiz Latvijas Nacionālās operas un baleta. Ar asociācijas palīdzību paredzēts nodrošināt koncertzāļu kopēju programmu piedāvājuma un pieredzes apmaiņu, kā arī starptautisku pārstāvniecību.

"Tam, protams, ir arī kultūrpolitisks mērķis, lai efektīvāk runātu ar Kultūras ministriju un citām finanšu institūcijām, kas mums nodrošina finansiālos līdzekļus. [..] Mēs, reģionālās koncertzāles, esam atkarīgas no Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma," sacīja Tomsons, piebilstot, ka bez tā nedz iepriekšējo gadu nedz arī 2018.gada Lielā dzintara pasākumu programma nebūtu iespējama.

Taujāts par iespējamo dibināšanas laiku, Tomsons atbildēja, ka pašlaik ir grūti spriest, vai tas notiks šī gada nogalē vai nākamā gada sākumā. Viņš norādīja, ka triju koncertzāļu vadītāji jau iepriekš apsprieduši tās nepieciešamību, taču pēdējo divu nedēļu laikā šīs diskusijas nonākušas līdz punktam, kad tiek izstrādāti asociācijas galvenie mērķi un uzdevumi.

Kopš 2017.gada sākuma līdz šodienai Lielajā dzintarā notikuši 208 dažādi pasākumi, kas desmit mēnešu laikā pulcējuši aptuveni 163 400 apmeklētājus. No šiem pasākumiem, 60% veido nomnieku pasākumi, 25% koncertzāles vadības rīkoti pasākumi, bet 15% - korporatīvie pasākumi.

Koncertzāles valdes pārstāvji konferencē pauda nostāju, ka tā ir sasniegusi vienu no saviem mērķiem, kļūstot par reģionālu kultūras centru. To varot pamatot ar faktu, ka 80% no šā gada laikā pārdotajām koncertzāles pasākumu biļetēm, iegādātas 100 kilometru radiusā ap Liepāju. Visvairāk biļetes uz koncertzāles pasākumiem pirktas Liepājā, Ventspilī, Saldū, Kuldīgā, Talsos un Rīgā.

Tāpat divu gadu laikā, Lielajā dzintarā uzņemti viesmākslinieki no vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Turcijas, Indijas, Austrālijas, Ķīnas, Japānas, Dienvidāfrikas, Brazīlijas, Čīles, Argentīnas, ASV, Kanādas, Islandes, Krievijas u.c.

Top komentāri

Uz
U
budžeta naudas parazitējošie vēlas nodibināt "asociāciju" kuru arī jāsponsorē pārējiem nodokļu maksātājiem?
Varbūt
V
sākam slēgt derības, kad šīs dažu personu savtīgās interesēs būvētās koncertzāles sāks slēgt, tāpat kā tas jau notiek ar slimnīcām un skolām?
bubulis
b
Kur tad palika savulaik paustie solījumi, ka koncertzāles pašas spēs sevi uzturēt no biļetēm, nomas maksām utml?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 478

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja