Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mežaparka estrādē 2022. gadā notiks dejotāju un dziedātāju svētki Dziesma dejo. Deja skan

2022. gada augustā Mežaparka Lielajā estrādē notiks vērienīgs uzvedums, kur ap 10 000 dalībnieki - deju kolektīvi un kori no Latvijas un diasporas - pirmo reizi tiksies dejotāju un dziedātāju svētkos, informēja rīkotāji.

Īstenojot svētku autora Edžus Aruma ideju, dziesma savienosies ar deju vienā nešķiramā priekšnesumā. Uzveduma Dziesma dejo. Deja skan nosaukums raksturo notikuma esenci, vienlīdz svarīgu lomu piešķirot kā dejai, tā mūzikai. Kora mūzikas dzīvu izpildījumu papildinās deja, bet dejotāju uzburto stāstu bagātinās koris.  

Ir sācies darbs pie apjomīgas ieceres, ko īstenos nozares meistari, kuru darbi jau nozīmē augstākā līmeņa kvalitāti un vērienu - kordiriģents Mārtiņš Klišāns, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, komponists Uģis Prauliņš, idejas iniciators un autors Edžus Arums un uzveduma režisore Ilze Jakubovska. Radošā komanda kopā ar virkni dejas un kora mūzikas profesionāļiem jau strādā, lai kopīgi īstenotu ideju par grandiozu un nebijušu notikumu.

"Idejas pamatā ir kora mūzikas un dejas vienots priekšnesums. Nevis divas atsevišķas nometnes, bet viens veselums, kur priekšplānā netiek izvirzīta tikai dziesma vai deja. Kora mūzikas koncertos ir ierasts nedalītu uzmanību veltīt dziedātāju meistarībai. Savukārt dejai veltītos notikumos mūzika nereti ir tikai fons, lai izbaudītu horeogrāfu sagatavoto stāstu dejotāju izpildījumā. Mēs šīs divas nometnes savienosim vienā veselā. Šim procesam jau sagatavošanās periods ir svētki un piedzīvojums, kas šobrīd jau ir sācies. Svētki, nevis tikai koncerta dienās, bet svētki no pirmā brīža, kad nolemj piedalīties. Svētki, kā procesa svinēšana. Kopā būšana, sintēze starp deju un dziesmu. Kā saka mūsu režisore Ilze - latvieti šūpo starp  pagātni un tagadni, zemi un debesīm, pļāvām un mežu galotnēm, ticību un zvaigznēm - starp dziesmu un deju. Lai notiktu šūpošanās process, ir nepieciešamas “abas puses"," skaidro Edžus Arums, koncerta organizators un idejas autors.  

"Mani ļoti uzrunāja ideja par kopā sanākšanu vienā pilnvērtīgā uzvedumā un iespēju atrast dziedātājiem nedaudz citu darbības rakursu un dejotājiem arī ko neierastāku.  Mums arī ikdienā ir raksturīgi vairāk attālināties vienam no otra, vērot no attāluma, vērtēt no malas.  Šī ir laba iespēja sanākt kopā dejai un dziesmai un sajust vienam otru. Sākotnēji pat nebijām plānojuši Mežaparka Lielo estrādi, taču, kad dzima šī ideja, radošajai grupai pavērās vēl plašāka un interesantāk izmantojama vide idejas īstenošanai.  Mežaparka Lielā estrāde ir šāda veida pasākumam īstā vieta un es tikai priecājos par arvien jauniem un lieliskākiem notikumiem, kas iepūtīs dvēseli jaunajā vietā," stāsta Mārtiņš Klišāns. 

Radošā grupa 2020. gada laikā ir rūpīgi izstrādājusi iestudējuma repertuāru, savukārt komponists Uģis Prauliņš ir sācis darbu pie tā vienota skanējuma. Vēlmi piedalīties dziedātāju un dejotāju svētkos Dziesma dejo. Deja skan ir apliecinājusi liela daļa Latvijas deju kolektīvu un koru, kā arī ir ievērojama interese no ārvalstu latviešu kolektīviem.  

"Mēs priecājamies, ka varam ar savu ideju aizraut arvien jaunus kolektīvus un iesaistīt kopīgajā piedzīvojumā, ceļā uz šīs idejas realizēšanu. Tas ir īpaši svarīgi šai laikā, kad nenotiek koncerti un deju kolektīvi un kori daudzi ir kļuvuši ievērojami pasīvāki, viens otrs pat draud izirt vai dalībniekiem zūd motivācija. Mēs izmantojām šo laiku, lai radītu ko jaunu un ceram, ka gatavošanās Dziesma dejo. Deja skan piedzīvojumam no jauna ieraus dejotpriekā un vēlmē dziedāt daudzus mūsu lieliskos kolektīvus," stāsta E. Arums. 

Radošā grupa ir vienisprātis, ka strādājot ar šāda mēroga projektu, svētku sajūta ir jau sagatavošanās procesā. Kulmināciju tā sasniegs 2022. gada augustā ar vairākām izrādēm, taču svētki tie ir visiem, kuri jau ir iesaistījušies to radīšanā.  

Organizatori informē, ka joprojām ir atvērti jauniem pasākuma dalībniekiem un visi interesenti var sazināties, rakstot uz epastu: [email protected].

 

Top komentāri

punkts
p
Optimisti.
Pesimists
P
Lai izdodas! Taču man atmiņā vienmēr paliks DZIESMU svētki, ar kortelīti lauku onkuļa - kora dziedātāja - kabatā. Ar aliņa un desiņu smaržu blakus estrādei, ar ko skatītāji pa brīžam varēja iestiprināties. Ar dziesmām tramvajā, nevis ar pa skatuvi lēkājošām teātra dīvām (it kā dziesmu svētku dalībnieki un skatītāji paši nemācētu pēc koncerta sadziedāties). DZIESMU svētki, nevis korim pa priekšu lēkājošas tautumeitas, kuras skatītāji no tālākām rindām tāpat neredzēja.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izdots Gundegas Šmites autoralbums Es, karā aiziedams…

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi izdevusi komponistes Gundegas Šmites dainu kamermistēriju Es, karā aiziedams… ansambļa Arcandela ieskaņojumā. Pērn kamermistērija tika nominēta balvai Kilograms kult...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja