Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Nacionālajā bibliotēkā pilnveidota Bērnu literatūras centra lasītava

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pilnveidota un lasītājiem no jauna atvērta Bērnu literatūras centra lasītava. Lasītavas jaunais vizuālais veidols ir LNB Atbalsta biedrības dāvana bibliotēkas simtgadē, informē LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

"LNB turpina augt jauno lasītāju skaits un arvien daudzveidīgāks kļūst bibliotēkas piedāvājums jaunajai lasītāju paaudzē. Lai katrs bibliotēkas apmeklējums kļūtu par neaizmirstamu notikumu un sniegtu unikālu lasīšanas pieredzi, šovasar lasītava bērniem funkcionāli un vizuāli pilnveidota. Iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos veiksmīgos interjera risinājumus, vide bērniem veidota vizuāli mūsdienīga, aicinoša, viegli transformējama, piemērota dažāda vecuma lasītājiem un daudzveidīgai pasākumu programmai," teikts LNB Atbalsta biedrības paziņojumā presei.

"Ir prieks, ka biedrība varēja palīdzēt tapt tik elegantai, Birkerta veidotajā bibliotēkā iederīgai un mūsdienīgi atraktīvai videi, kur bērniem iepazīt grāmatu pasauli. Mums bija tiešām lieliski partneri, paldies viņiem! Pārtapusī lasītava ir dāvana bibliotēkai, tās šodienas un nākotnes lasītājiem LNB simtgadē," saka LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova: "Mūs vienmēr ir vadījusi pārliecība, ka bērnu labā nav izdarīts pietiekami, ja nav izdarīts viss iespējamais. Pateicoties nozīmīgajam atbalstam, telpas pārveidē patiešām ir paveikts viss iespējamais, lai tā būtu mūsdienīga un lasītāji vēlētos atgriezties. Katrs uzlabojums un domubiedru līdzdalība dod spēku darboties tālāk."

Lasītavas interjera dizainu radīja arhitektu birojs Gaiss. Arhitekte Arnita Melzoba saka: "Atjaunotā bērnu lasītava rosina piedzīvot dažādas lasīšanas pieredzes un atklāt arvien jaunas grāmatas. Te ir izveidotas lasīšanas nišas grāmatu plauktos, telpā transformējas kubu kalni, košos kokos iekārti šūpuļtīkli un neliels namiņš. Tās ir vietas un objekti, kas var tikt atpazīti bērnu izlasītajās grāmatās."

Bērnu lasītavas dizainā īpaša loma ir mākslinieces Rūtas Briedes oriģinālzīmējumiem, kas telpā ienes dabas atmosfēru, ietver atsauces uz dažādiem daiļliteratūras varoņiem un vizualizē grāmatas tapšanas ceļu. Rūta Briede atzīst: "Grafiskie tušas spalvas  zīmējumi ir mani vērojumi dabā - mežos, pļavās, upju krastos, pie jūras, purvos, Latvijas kalnu galos un upju ielejās. Daba ir vislabākā vieta iztēlei."

AS Latvijas Finieris veica telpas pilnveides tehniskos darbus un bija viens no ziedotājiem šim projektam. Latvijas Finiera padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis: "Ikviena grāmata izaug mežā. Ikvienu mežu kopj un audzē cilvēki. Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadē visa Latvijas Finiera kolektīva vārdā gribētu novēlēt, lai mūsu valstī vienmēr būtu gan kopti meži, gan gudri cilvēki, gan zināšanas, atziņas un sajūtas, ko iekļaut grāmatā.“ 

Bērnu literatūras centra lasītavas projektu šovasar īstenoja LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un uzņēmumu Latvijas Finieris. Par ziedojumu lasītavai biedrība pateicas Imantam Kīnam, AS Latvijas Finieris un Valteram Nollendorfam. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja