Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Pārdala finansējumu būvdarbu turpināšanai Rīgas cirka un Valmieras teātra ēkās

Valdība ceturtdienas sēdē lēma pārdalīt finansējumu darbu turpināšanai divos augstas gatavības kultūras infrastruktūras objektos - 505 139 eiro papildu darbu veikšanai Rīgas cirka pārbūvē un 1 207 277 eiro daļējai būvdarbu sadārdzinājuma segšanai Valmieras Drāmas teātra nama pārbūvē, informēja Kultūras Ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Rīgas cirka vēsturiskās ēkas pārbūves darbu laikā, veicot demontāžas un atsegšanas darbus, konstatēti apstākļi, kuru rezultātā bijis nepieciešams veikt būvprojekta izmaiņas un neparedzētos būvdarbus, piemēram, pamatu neesamība, pārsegumu sliktais konstruktīvais stāvoklis, neatbilstība ugunsdrošības prasībām.

Tāpat ir nepieciešams veikt arī atsevišķus papildu darbus, kas saistāmi ar nepieciešamību nodrošināt cirka ēkas funkcionalitāti, piemēram, balkonu izbūvi, bez kuriem nav iespējama cirka ēkas pilnvērtīga izmantošana.

Kopš būvdarbu sākšanas Valmieras Drāmas teātra ēkā ir pabeigtas demontētas ēkas daļas un veikta inženiertīklu demontāža, kā arī norit ēkas konstrukciju pastiprināšanas darbi, jauno kāpņu telpu izbūves darbi un inženiertīklu izbūve vietās, kur pabeigti konstrukciju pastiprināšanas darbi.

Pašlaik pilnā apjomā atsegtas ēkas konstrukcijas no Lāčplēša ielas puses, kā arī demontēta esošā apkures un kanalizācijas sistēma. Lai novērstu risku, ka ziemas apstākļos tiek bojātas saglabājamās ēkas daļas, nepieciešams turpināt būvdarbu izpildi.

Nepieciešamais finansējums būvdarbu turpināšanai Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā rasts, pārskatot KM rezervēto finansējumu augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, savukārt finansējums būvdarbu sadārdzinājuma daļējai segšanai Valmieras Drāmas teātra ēkas pārbūvē paredzēts no šogad rezervētā, bet neizlietotā finansējuma Nacionālās akustiskās koncertzāles projektam.

Faktiskais būvdarbu sadārdzinājums Valmieras Drāmas teātra ēkā jau aprēķināts lielāks. Līdz ar piešķirto finansējumu tiek segta tā veicamo darbu daļa, kas teātra darbību rudenī vismaz daļēji atļautu atjaunot teātra ēkā.

Abos kultūras infrastruktūras objektos ēku energoefektivitātes paaugstināšanai piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Rīgas cirkā energoefektivitātes palielināšanai norit bēniņu pārsegumu un kupola siltināšana, centralizētas ventilācijas sistēmas ierīkošana, pagalma fasādes sienu siltināšana, esošo logu un durvju nomaiņa, apkures sistēmas un siltummezgla pārbūve un modernizācija, elektroapgādes sistēmas atjaunošana un modernizēšana.

Savukārt Valmieras Drāmas teātrī projekta Energoefektivitātes paaugstināšana Valmieras drāmas teātrī Lāčplēša ielā 4, Valmierā īstenošana sākta pērn.

KM saistībā ar būvmateriālu un būvdarbu sadārdzināšanos līdz augusta vidum paredzējusi sagatavot un iesniegt skatīšanai valdībā informatīvo ziņojumu par visiem aktuālajiem kultūras nozares infrastruktūras projektiem, informējot par to izpildes gaitu un finansējumu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja