Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas cirks kopā ar Circus Syd no Zviedrijas līdz 2022. gadam kopīgi vadīs Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīklu

Rīgas cirks uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēts par vienu no divām Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network/BNCN) vadītājorganizācijām – kopā ar Circus Syd no Zviedrijas. Rīgas cirkam un Latvijas skatuves mākslu nozarei kopumā tas nozīmē ne vien starptautisku godu, bet arī iespēju pašmājās rīkot dažādas izglītojošas meistarklases, informēja cirka pārstāve Zane Volkinšteine.

BNCN ir Ziemeļeiropas cirka organizāciju sadarbības tīkls, kurā šobrīd ir 17 cirka mākslas organizācijas no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Tīkla mērķis ir stiprināt reģiona sadarbību cirka jomā, rīkot aktivitātes, kas stiprinātu laikmetīgā cirka mākslas atpazīstamību Ziemeļeiropā, kā arī veicinātu dažādus sadarbības projektus starp dalībvalstīm un iesaistītajām organizācijām. Tīkls organizē meistarklases, seminārus un starptautiskas mākslinieku rezidences gan māksliniekiem, gan industrijas profesionāļiem, tostarp tehniskajam personālam. BNCN rīkotajās apmācībās iespējams celt tehniskās prasmes, veikt pieredzes apmaiņu citās tīkla organizācijās, atrast atbilstošākos partnerus iecerētajiem projektiem, kā arī izprast un celt reģiona kopējo un katras valsts individuālo kultūras identitāti. 

Kā vienai no divām organizācijām, kas BNCN vadīs no 2020. līdz 2022. gadam, Rīgas cirkam paredzama nozīmīga loma dažādu starptautisku pasākumu rīkošanā un koordinēšanā. Liela daļa no šiem pasākumiem notiks Rīgā, un tādējādi Rīgas teātriem, festivālu un koncertu organizatoriem skaņu, gaismu un citiem speciālistiem būs iespēja apmeklēt pasaules līmeņa meistaru vadītās apmācības.

"Man ir patiess prieks par Rīgas cirkam uzticēto pienākumu – vadīt Baltijas Ziemeļvalstu tīklu," saka Rīgas cirka direktore Liene Pērkone, uzsverot, ka šie divi gadi, kuru laikā Rīgas cirks līdzvadīs cirka organizāciju tīklu, nozīmē ne vien iespēju Latvijas vietējiem treneriem un skatuves māksliniekiem gūt starptautisku pieredzi, bet arī Rīgas cirka izcelšanu Eiropas un pasaules cirka kartē. “Vadītājorganizācijas loma apliecina arī citvalstu partneru uzticēšanos Rīgas cirka komandas zināšanām un kompetencei rīkot liela mēroga pasākumus," rezumē Liene Pērkone.

Tuvākajos mēnešos paredzētas vairākas BNCN aktivitātes – gan slēgta tipa pasākumi, kas paredzēti dalīborganizāciju pārstāvjiem, gan publiski pasākumi un meistarklases, uz kurām var pieteikties ikviens interesents, kura profesionālā darbība saistīta ar skatuves tehniskā nodrošinājuma jomu.

Tuvākie BNCN tīkla rīkotie pasākumi:

  • 11. un 12. martā Rīgas cirkā notiks tīkla organizāciju pārstāvju tikšanās,
  • 15.–16. aprīlī – gaisa akrobātikas iekares sistēmu apmācības (cirka iekares sistēmas un drošība) Stokholmā,
  • 5.–7. maijā – gaisa akrobātikas iekares sistēmu apmācības (cirka iekares sistēmas un drošība) Rīgā,
  • 27. un 28. maijā – New Horizons Project līderu apmaiņas programmas tikšanās Rīgā,
  • 9.–12.  jūnijā ARTiculate Circus Education meistarklases Viļņā.

Sīkāku informāciju par pieteikšanos meistarklasēm un citām aktivitātēm var uzzināt balticnordiccircus.com, kā arī Rīgas cirka mājaslapā cirks.lv/bncn

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.

Cirkus Syd dibināts 2018. gadā, savukārt tās dibinātāja Līna B. Franka jau daudzus gadus ir saistīta ar laikmetīgo cirku un tam veltītiem projektiem. Cirkus Syd savā darbībā liek uzsvaru uz sadarbības projektiem, inovācijām, mākslas jomas pētījumiem un citām jomām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja