Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
VARAM iesniegs valdībā pašvaldību sadarbības teritoriju jauno modeli

Gerhards iezīmē robežas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) drīzumā iesniegs valdībā likumprojektu par 29 pašvaldības sadarbības teritoriju izveidošanu ap reģionālās attīstības centriem. Gan jaunais Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis (ZZS), gan daļa pašvaldību vadītāju iepriekš bijuši skeptiski pret īpaša likuma pieņemšanu, jo pašvaldības jau tagad sadarbojas, bet tas notiek dažādos virzienos, nevis konkrētās robežās, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Ministrs Kaspars Gerhards (NA) jau Latvijas Pašvaldību savienības kongresā piektdien paziņoja, ka nākamais solis būs lielāku pašvaldību veidošana. Novadu sadarbība varētu būt pamats, uz kura nākotnē veidot spēcīgus novadus.

"Mana pārliecība ir, ka jāsāk teritoriālās reformas otrais posms, kura mērķis būtu apvienot novadus un samazināt pašvaldību skaitu. Jūs varat mani nosvilpt no tribīnes, bet tas notiks tāpat un notiks ļoti ātri," teica ministrs.

Gerhards paredz, ka pēc desmit gadiem Latvijā būs 20–30 pašvaldību. Tagad valstī ir gan novadi, kuros nav pat 2000 iedzīvotāju, gan lielie novadi, kuros apvienojušies visi rajona pagasti un pilsētas. Mazās pašvaldības nespējot pildīt vietējai varai uzticētās funkcijas.

"Lielās pašvaldības ir daudz apņēmīgākas, elastīgākas un profesionālāk gatavo dokumentus, kurus pieprasa Eiropas Savienības fondi un lielie privātie investori," sacīja Gerhards. Viņš teica, ka ir investīciju projekti, kas skar vairāku novadu teritorijas. Taču nereti investors aizejot citur, jo dažādu partiju pārstāvju vadītās pašvaldības nespēj savstarpēji saprasties. Sadarbības teritoriju noteikšana svarīga arī, īstenojot veselības un izglītības reformas.

Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 22. augusta, numurā!

 

Top komentāri

Bijušie rajoni > 1.līmeņa pašvaldīb
B
Latvijas infrastruktūra ir veidota tā, ka 1.līmeņa pašvaldības bija jāveido bijušo rajonu robežās. To reformu sačakarēja ZZS
Rudite
R
Nu re, pedejo 27 gadu genocids kuru veic Latvijas vadiba pret latviesu tautu, ka Latvijas valsts teritorija ir izplauta ka ar naves izskapti, un to ir paveikusi zagligie, debilie, alkatigie, egoistiskie Latvijas prezidenti, ministri, deputati, ieredni un par to vini sanem lielas pensijas, algas un visa veida pasu sev iedalitas privlegijas, valsts dargos dzivoklus, valsts dargas automasinas, soferus, miesassargus, lielas pensijas, veselibas apdrosinasanu... un to visu vini sev grabj apzogot lidzcilvekus, 80% Latvijas iedzivotaji dzivo nabadziba. Reali Latvija dzivo ne vairak ka 1 500 000 iedzivotaju.
Jocīgi gan
J
Robežas iezīmē zvēri...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas