Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 31. maijs
Jūsma, Alīda

Kaspars Gerhards

Zemnieku saeima: Gerhards nav izturējis uzticības balsojumu

Par Zemnieku saeimas (ZSA) iebildumu iemesliem pret Kaspara Gerharda darba turpināšanu zemkopības ministra amatā, lauksaimnieku bažām un sagaidāmajiem riskiem Guntars Gūte sarunājas ar ZSA valdes priekšsēdētāju Juri Lazdiņu.

Gerhards: Jāapsver iespēja terminēti noteikt atkāpes no ES vides un klimata mērķiem

Būtu jāapsver iespēja terminēti noteikt atkāpes no vides un klimata mērķiem, lai lauksaimnieki varētu izmantot zemi pārtikas audzēšanai, otrdien norādījis Latvijas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), Rīgā tiekoties ar Eiropas Komisijas lauksaimniecības komisāru Janušu Vojcehovski, aģentūru LETA norādīja Zemkopības ministrijā (ZM).

Par inovācijām lauksaimniecībā

Lauksaimniecības un zivsaimniecības attīstībai un spēcīgākai starptautiskai konkurencei vienlīdz svarīgs ir pieejamais finansējums, sakārtoti normatīvie akti un digitalizēti procesi. Pirmos divus nodrošina valsts, pēdējais ir jādara kopā – valstij, sociālajiem partneriem, lauksaimniekiem un zivsaimniekiem. To, ka esam uz pareizā ceļa, apliecina eksporta vērtības pieaugums. Atbilstoši Eurostat datiem 2021. gada pirmajā pusgadā pārtikas, lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu eksports veidoja 18,4% no kopējās eksporta vērtības – tā bija par 81,5 miljoniem eiro lielāka nekā tādā pašā periodā pērn.

Govi nevar izslēgt uz mēnesi, diviem vai trim kā iekārtu

Atbalsts būs tikai tad, ja izpildīsies strikti noteikti situācijas pasliktināšanās kritēriji, nebūs tā, ka kāds, kuram iet labi, varētu saņemt vēl arī kaut kādu papildu bonusu, – intervijā Romānam Meļņikam apliecina zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Gerhards aicina zivsaimniekus aktīvāk izmantot ES finansējumu attīstībai

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) aicina zivsaimniecības nozares uzņēmējus aktīvi iesaistīties un izmantot atlikušo rīcības programmā zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gadam pieejamo Eiropas Savienības (ES) finansējumu 71 miljona eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ZM.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide