Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis

Pašvaldības

Pašvaldības atlaiž arī citviet

Jautājums par Rīgas domes (RD) atlaišanu galīgajā lasījumā Saeimā vēl nav pieņemts, taču nav šaubu, ka agrāk vai vēlāk tas notiks. Galvaspilsētas domes atlaišana nebūt nav pirmo reizi politiskajā dienaskārtībā – 2018. gada nogalē bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) iesniedza valdībā likumprojektu par RD atlaišanu, pamatojoties uz konstatētajiem sistemātiskajiem normatīvo aktu pārkāpumiem daudzās galvaspilsētas pašvaldības darbības jomās, tostarp korupcijas skandālu SIA Rīgas satiksme. Tomēr likumprojekts līdz Saeimai nenonāca.

Nākamgad pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs būs 280,3 miljoni eiro

Nākamajā gadā pašvaldību izlīdzināšanas fonda apmērs plānots 280,3 miljoni eiro, paredz izskatīšanai valdībā iesniegtie Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie noteikumi par pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumiem un to sadales kārtību 2020.gadā.

EP komiteja Latvijā pārbaudīs iespējamos pašvaldību hartas pārkāpumus

Divu pārvaldes līmeņu izveide, republikas pilsētas statusa atstāšana Ventspilij un Jelgavai un jaunveidojamo novadu izveides pamatojums – šie bija galvenie problēmjautājumi, kas līdztekus vēl dažām citām ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) saistītām neskaidrībām iezīmējās otrdien Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē. Pēc aptuveni divu stundu garām diskusijām komisijas deputātu vairākums konceptuāli tomēr atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto un valdībā pieņemto novadu reformas likumprojektu. Pret likumprojekta tālāku virzību, rosinot tā atdošanu atpakaļ Ministru kabinetam, bija trīs deputāti – Viktors Valainis (ZZS), Karina Sprūde un Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa). Par likumprojektu pirmajā lasījumā vēl jābalso Saeimas sēdē, taču priekšlikumus tiks rosināts iesniegt līdz 7. janvārim.

Novadu reforma: VARAM grib deputātu skaitu vietvarās samazināt par 56%

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu samazināties no 1614 deputātiem līdz 705 domniekiem, kas būtu par 56% mazāk nekā patlaban, izriet no valsts sekretāru sanāksmē izsludinātājiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide