Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Gerhards mērķē uz visas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) neizskatīs iespēju atstādināt no amata Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa), bet virzīs likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, otrdien žurnālistiem sacīja Gerhards.

LETA jau rakstīja, ka pēc konsultācijām ar juristiem Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) secinājis, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nav konstatēts neviens likumpārkāpuma fakts, uz kā pamata šobrīd juridiski varētu atlaist pašreizējo domi, aģentūrai LETA pastāstīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars. Vienlaikus juristi norādījuši uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra tiesībām vienpersoniski, bez Ministru kabineta lēmuma atstādināt Rīgas mēru no pienākumu pildīšanas.

Komentējot Kučinska preses sekretāra pausto, ka ministrs var vienpersoniski no amata atstādināt Rīgas mēru, Gerhards uzsvēra, ka viņš šādu priekšlikumu nav saņēmis. Tajā pašā laikā ministrs uzsvēra, ka VARAM virzīsies uz priekšu ar Tieslietu ministrijas (TM) saskaņoto likumprojektu par Rīgas domes atstādināšanu.

"VARAM ir saņēmusi TM atzinumu par likumprojekta tālāku virzību un šis saskaņojums ir nopietns, kas ļauj likumprojektu virzīt izskatīšanai valdībā," stāstīja Gerhards, piebilstot, ka likumprojekta iekļaušana valdības dienaskārtībā būs atkarīga no Ministru prezidenta.

Tāpat ministrs informēja, ka 15.janvārī plānota likumprojekta saskaņošanas sanāksme, kuras laikā tiks uzklausīti Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Valsts kancelejas u.c. iesaistīto pušu iesniegtie priekšlikumi un iebildumi. "Pēc iebildumu un priekšlikumu izvērtēšanas tiks gatavota izziņa par saskaņotiem vai nesaskaņotiem priekšlikumiem," teica Gerhards.

Aicināts precizēt, vai viņš tomēr virzīs tālāk likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, nevis ņems vērā Kučinska aptaujāto juristu viedokli, ka Gerhards ar pamatotu rīkojumu var no amata atstādināt Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa), ministrs uzsvēra, ka juristi ir rūpīgi izvērtējuši visas iespējamās rīcības un VARAM piedāvās likumprojektu par Rīgas domes atstādināšanu.

Kā ziņots, Gerhards valdībā ir iesniedzis likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.

Likumprojektā teikts, ka tā mērķis ir novērst situāciju, kad Rīgas dome pieļauj nelikumīgu rīcību un nenodrošina likumos noteikto pašvaldības funkciju izpildi. Līdz ar likuma pieņemšanu Saeimā Rīgas dome tiktu atlaista un tās vietā tiktu iecelta pagaidu administrācija.

Pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs teiktā, esot paveikts apjomīgs darbs, lai skrupulozi izvērtētu Rīgas domes darbu, it sevišķi "Rīgas satiksme" pārraudzības un kontroles jomā. "Nav pieļaujama situācija, ka laikā, kad tiesībsargājošās institūcijas veic procesuālās darbības pašvaldības uzņēmumā, kur tiek minēts, iespējams, pat mākslīgs iepirkumu sadārdzinājums 5% līdz 7% apmērā, Rīgas dome neuzņemas atbildību par notiekošo, tā vietā sasaucot formālu sēdi "uzticības" izteikšanai priekšsēdētājam. Turklāt šis ne tuvu nav pirmais publiski izskanējušais skandāls saistībā ar iespējamām nelikumībām Rīgas satiksmē, tā iepriekš paudis Gerhards.

Domes atlaišanas gadījumā jaunās Rīgas domes vēlēšanas notiktu 2019.gada 25.maijā. Jaunievēlētā dome darbotos līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāktu kārtējās vēlēšanās ievēlētā Rīgas dome, kas plānotas 2021.gadā.

Tikmēr Rīgas mērs šo likumprojektu jau vairākkārt nodēvējis par "politisku šovu", kuram nav tiesiska pamata.

Tāpat vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksmes veiktajiem iepirkumiem - par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa decembra sākumā sešām no septiņām šajā lietā aizdomās turētajām personām kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Pēc astoņu dienu apcietinājuma atbrīvots tika ilggadējais partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks. Savukārt apcietināti joprojām ir Rīgas satiksmes bijušais valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, uzņēmuma infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, Škoda Transportation amatpersona Vladislavs Kozaks, citos kriminālprocesos figurējošais uzņēmējs Māris Martinsons un uzņēmējs Edgars Teterovskis

Top komentāri

jolanta
j
Kāpēc nav atlaista Koļegova- Valsts Vides dienesta ģenerāle??? Joprojām nekas nav izdarīts radioaktīvo atkritumu glabātuvē Salaspilī, kur glabāja 10 tonnas radioaktīvo Salaspils kodolreaktora atkritumu, kas apdraud cilvēka dzīvības un neatgriezeniski piesārņo vidi - zemi un ūdeni apmēram 10 km radiusā. Budžetā paredzētā nauda 2.4 miljoni ir notrallināti, bet rezultātu nav nekādu. Objektu apsargā drošības policija un sabiedrībai ir liegums iepazīties ar radioaktīvo atkritumu glabāšanas apstākļiem.
zvirbulēns
z
Kučinska juristi pret Gerharda juristiem, kuriem taisnība? Es domāju, ka Gerhardam ar steigu jāmaina savi juristi un pašam jāizlasa likumi, kuri uzliek viņam kā ministram rīkoties, nevis gaidīt, kad kāds/kādi viņam to lūgs. Konkrētaja gadījumā RD atlaišanai nav nevismazākā pamata. RD kā institūcija neveica Rīgas Satiksmes pilnsapulces funkcijas, to veica Ušakovs. Un tas nozīmē, ka Gerhardam jāpilda likumā uzdotais un jāvērtē, vai Ušakovs nav atstādināms no mēra pienākumu izpildes. Vēl Gerhards var rosināt RD nomainīt RS pilnsapulces pienākuma pildītāju Ušakovu ar kādu citu personu.
Fu
F
Šo te viepli pašu vajag atlaist.Savu čomu nu to āzi mahinatoru kas māju uzskata par kuģi piesedza kā vien varēja.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas