Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Kaut šobrīd neesot pamatojuma visas domes atlaišanai, par Ušakova palikšanu amatā vēl lēmums jāpieņem. Ušakovs brīdina, ka būs skandāls

Pūce domes atlaišanu nerosinās, bet par Ušakovu izlemšot šonedēļ

Šobrīd Rīgas domes atlaišana netiks rosināta, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Lai atlaistu visu domi, tās darbībā jābūt konstatētiem atkārtotiem likuma pārkāpumiem, skaidroja Pūce.

"Atsevišķi likumpārkāpumi domes darbībā ir konstatēti, bet tie nav tādi, kas būtu vērtējami kā atkārtoti," skaidroja ministrs, līdz ar to, tieši šobrīd visas domes atlaišana netiks rosināta.

Vienlaikus Pūce norādīja, ka aizvien tiek gaidīti Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) paskaidrojumi par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konstatētajiem iespējamiem likumu pārkāpumiem pašvaldības SIA Rīgas satiksme uzraudzībā un Rīgas domes darbā.

Pūce uzsvēra, ka pēc paskaidrojumu izvērtēšanas ir gaidāms konkrēts lēmums attiecībā uz Ušakovu. "Tas ir dienu jautājums. Šonedēļ droši vien tiksim galā."

Ministrs atzina, ka viņu nepārsteidz Ušakova publiskie izteikumi par VARAM pieprasījumu kā politizētu un vāju.

Tāpat viņš noraidīja Ušakova apgalvojumus, ka ministrijas konstatētie pārkāpumi ir sīki. "Mūsu novērtētā ietekme no šiem pārkāpumiem ir aptuveni 70 miljoni eiro. Es nevērtētu to kā sīku ietekmi," norādīja Pūce, piebilstot, ka viņš Ušakova vietā pārdomātu, vai kāds cits Rīgas domes vadītājs pret viņu neizdomās celt prasību.

Pagaidām Ušakovs publiski "operē drīzāk ar politiskiem argumentiem, ne pēc būtības", tādu pārliecību pauda ministrs.

Tikmēr pats Ušakovs telefonintervijā raidījumam pauda pārliecību, ka tiek apspriesti varianti, kā politiski atstādināt demokrātiski ievēlētu mēru.

Viņš brīdināja ar skandālu ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas mērogā.

Kā ziņots, VARAM konstatējusi virkni iespējamu likumu pārkāpumu pašvaldības SIA Rīgas satiksme uzraudzībā un Rīgas domes darbā, par kuriem Ušakovam bija jāsniedz paskaidrojumi.

Paskaidrojumu sniegšanai Ušakovam tika dota nedēļa laika, un pēdējais termiņš bija 28. marts.

Ušakovs aizvadītajā nedēļā nosūtījis atbildes vēstuli pa pastu. Viņš uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību, liecina presei izplatītais Rīgas mēra paziņojums.

Ušakovs žurnālistiem arī pauda viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Izvērtējot vēstules tekstu, Rīgas domes vadītājs teica, ka Pūcem ar lielu nopietnību vajadzētu pārvērtēt savu turpmāko rīcību, ja gadījumā ministrs plānojot viņu atlaist.

"Ņemot vērā viņa vēstuli, šis spriedums noteikti tiks pārsūdzēts, un nav ne mazāko šaubu, kāds varētu būt tiesas lēmums," klāstīja politiķis.

Top komentāri

bet, biedri Pūce:
b
Un ko domājat darīt ar tiem Rīgas Domes deputātiem, kuri zinot par Nila zagšanām, balsoja par viņa nelikumīgajiem lēmumiem????
Z Līvmane
Z
Diemžēl, nekas nemainīsies, Nils aizbēgs uz Briseli, un no turienes kontrolēs rīdzinieku apzagšanu!
Kaspars
K
Pūce imitē darbību. Jebkuram ir skaidrs, ka tikai lasot publiski pieejamajos dokumentus, nevar atrast pamatojumu Latvijā ietekmīgākā mēra atlaišanai. Pārāk bezatbildīga attieksme pret savu darbu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas