Laika ziņas
Šodien
Migla

VARAM atkārtoti iesniedz likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Pirmdien, 21. janvārī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir papildinājusi Rīgas domes likumprojektu un iesniegusi to Valsts kancelejā. Likumprojekta precizēšana veikta, ņemot vērā Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) 2018. gada 21. decembra rezolūcijā noteikto, pieaicinot vairāku iesaistīto institūciju pārstāvjus.

"VARAM izstrādātajā likumprojektā iekļauti vairāki precizējumi, tai skaitā anotācijā iekļauta informācija par nopietnu risku, kas var apdraudēt pašvaldības stabilitāti un budžetu, proti, par risku, kas saistīts SIA Rīgas satiksme sadarbības partneru un kreditoru izsniegtajiem aizdevumiem 200 miljonu eiro apmērā," pausts ministrijas paziņojumā medijiem.

"Sadarbības partneri un kreditori var pieprasīt izsniegtos aizdevumus atgriezt nekavējoties, ņemot vērā iespējamās nelikumīgās darbības SIA Rīgas satiksme, ko pašlaik izmeklē tiesībsargājošās iestādes. Turklāt, iepazīstoties ar Komercķīlu reģistrā publicēto informāciju, secināms, ka kopējais komercķīlu apjoms sasniedz pat aptuveni 300 miljonus eiro. Komercķīlas atgriešanas pieprasīšana var apdraudēt sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanu Rīgas pilsētā un radīt būtisku papildus izdevumus Rīgas pašvaldības vai valsts budžetam. Jāuzsver, ka 300 miljoni eiro ir aptuveni 35 % no visa pašvaldības budžeta, līdz ar to pastāv risks, ka var tikt apdraudēta arī citu pašvaldības funkciju izpilde," teikts paziņojumā.

Tāpat likumprojekta anotācijā arī norādīts, ka Rīgas pašvaldība ministrijas ieskatā nav veikusi nepieciešamās darbības, lai savlaicīgi nodrošinātu Atkritumu apsaimniekošanas likuma 18. panta prasības, t.i. nav nodrošinājusi atbilstošā procedūrā atkritumu apsaimniekotāja/-u noteikšanu pašvaldības teritorijai, kā arī nav noslēgusi līgumu/-us par atkritumu apsaimniekošanu. Turklāt, Rīgas dome līdz šim nav nodrošinājusi Ministru kabineta noteikumos Nr.184 minēto prasību ieviešanu, kas, savukārt ļoti būtiski var ietekmēt iespēju Latvijai noteiktajā termiņā izpildīt noteikto pienākumu līdz 2020. gadam nodrošināt atkritumu sagatavošanu atkārtotai izmantošanai, to pārstrādi vai materiālu reģenerāciju 50 % apjomā (pēc svara) no kalendāra gadā radītā sadzīves atkritumu daudzuma.

VARAM uzsver, ka "ne mazāk būtisks ir papildinātais punkts anotācijā, ka no 119 pašvaldībām Rīga ir vienīgā pašvaldība, kas noteiktajā termiņā atbilstoši paredzētajai kārtībai nav pieslēgusies Būvniecības informācijas sistēmai. Tādējādi Rīgas pilsētas pašvaldības rīcība, vilcinoties noslēgt sadarbības līgumu par Būvniecības informācijas sistēmas lietošanu, ievērojami kavē normatīvā regulējumā paredzēto prasību īstenošanu un pārkāpj normatīvo aktu prasības."

Jau vēstīts, ka Gerhards likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu skatīšanai valdībā iesniedza pērn 17. decembrī, taču valdība to neizskatīja. Toreiz Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka šim likumprojektam nepieciešams juridisks izvērtējums, lai saprastu, cik tas ir tiesisks un kādas sekas varētu radīt.

Juristu ieskatā visas domes atlaišanai neesot pamatojuma, taču Gerhardam esot tiesības atstādināt Rīgas mēru Nilu Ušakovu (Saskaņa). Gerhards uzsvēra, ka Ušakova atstādināšana nav viņa dienaskārtībā - viņa mērķis ir virzīt likumprojektu par visas domes atlaišanu.

Top komentāri

Neslāvs
N
Trīsreiz cirtīs zobentiņis...
uiui
u
Nu kā tā var!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas