Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Ījabs: Vienotībā pulcējušies tehnokrāti, bet tai trūkst gladiatora

Vienotībā ir pulcējušies tehnokrāti, bet partijai trūkst gladiatora, kas spilgti iestātos par šī politiskā spēka iecerēm, šodien notiekošajā Vienotības domes sēdē savu skatījumu par partijas vietu Latvijas politiskajā ainavā pauda politologs Ivars Ījabs.Viņš norādīja, ka pēdējos mēnešos Vienotības reitingi samazinās, taču partijai, kura strādā valdībā, tas neesot "nekas ārkārtīgi briesmīgs".

Pēc politologa teiktā, partijas, kas ir ilgi pie varas, nevar "uzraut" reitingus tik strauji kā jauni populisti, kuri atnāk un saka, ka visu veidos no jauna.Tomēr būtisks jautājums ir tas, vai Vienotība spēs uzraut reitingus tā, lai arī pēc vēlēšanām turpinātu būt sistēmu veidojoša partija, sacīja Ījabs.Vienlaikus politologs vērsa uzmanību, ka konkurentu, koalīcijas partneru reitingi pieaug. Viņš rezumēja, ka kopumā Vienotības vēlētājs "dabā pastāv" un ir diezgan noturīgs, turklāt izglītotāks un prorietumnieciskāks nekā citu partiju vēlētāji, tomēr Vienotības vēlētājs par savu partiju nav augstās domās - viņš redz to kā ietekmīgu, nopelniem bagātu, bet vienlaikus arī augstprātīgu, bezprincipiālu un ar dubultmorāli apveltītu.Ījabs izteicās, ka Vienotība Latvijas politiskajā vidē dzīvo "nevis no procentiem, bet no kapitāla". Partijā ir tehnokrāti, bet trūkst galdiatora, trūkst cilvēka, kas iestātos par idejām, atzīmēja politologs, piebilstot, ka šādi gladiatori ir izteikti citās partijās. "Vienotības ministri kā tādi zaudē sacensību ar gladiatoriem," sacīja Ījabs.Viņš arī pieminēja, ka Vienotība bieži tiek izmantota kā lifts jeb instruments, ar kura palīdzību nonākt kādā labā amatā.Kā ziņots, Vienotība šodien Rīgā pulcējusies uz domes sēdi, lai prezentētu savus politiskos mērķus Latvijas simtgadei. Partijas domes sēdē reģistrējušies ap 70 cilvēkiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kuras nozares būs glābējas?(2)

Pieņemot, ka Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi netiks atcelti jau tuvākajā laikā, kļūst skaidrs, ka gan ikvienam cilvēkam, gan uzņēmējdarbības videi, gan ekonomikai kopumā šiem pasākumiem ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē