Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šadurskis: Svarīgi reģionālo augstskolu piedāvājumu piesaistīt reģiona darba tirgus vajadzībām

Ārkārtīgi svarīgi ir nodrošināt reģionālo augstskolu piedāvājuma piesaisti reģiona darba tirgus vajadzībām, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Ministrs aģentūrai LETA uzsvēra, ka valstī reģionālās augstskolas ir nepieciešamas. Viņaprāt, pašu augstākās izglītības piedāvājums nodrošina to, ka Latvijā neparādās ārzemju augstskolu zemas kvalitātes filiāles.

"Ja pazūd loģiska un Latvijas interesēm un vajadzībām atbilstoša [augstākās] izglītības ieguves iespēja, tad vienmēr ieviešas parazīti, kuri savukārt jāizķer. Pirms padaudz gadiem mums bija ārkārtīgi daudz problēmu ar ārvalstu augstskolu filiālēm, kas te vienkārši haltūrēja. Cīņa tādā tīrā veidā nedod tādu efektu, ko dod sava piedāvājuma attīstīšana," sacīja politiķis.

Šadurskis sacīja, ka tas, ka minētās filiāles lielā mērā pazudušas, liecina par to, ka Latvijas izglītības piedāvājums ir jauniešiem saprotamāks un dod jauniešiem labākas perspektīvas. "Nevis, prasti runājot, nopirkts diploms vienas cienījamas ārzemju augstskolas ne sevišķi cienījamā filiālē," pauda Šadurskis, piebilstot, ka pašreizējā virzība augstākajā izglītībā ir ieņēmusi pareizo kursu.

Šadurskis gan norādīja, ka būtiskam faktoram reģionālo augstskolu darbībā jābūt to piesaistei reģiona interesēm. Pretējā gadījumā, kā sacīja ministrs, "nav lielas jēgas, ja jaunietis pēc tam aizbrauc uz Rīgu vai ārzemēm".

Ministra ieskatā lielākās reģionālās augstskolas patlaban spēj nodrošināt reģiona vajadzībām atbilstošu piedāvājumu, turklāt Šadurskis arī optimistiski raugās gan uz tikko Ministru kabinetā apstiprināto jauno Liepājas Universitātes rektori Daci Marku, gan arī to, ka, beidzoties strīdiem ap Ventspils augstskolu, arī tur notiks nepieciešamā attīstība.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ielūkojieties Satversmē!(9)

Laiks, kad pastāvēja tikai vienīgais, pareizais viedoklis, ir beidzies, tagad ikvienam ir tiesības uz savu viedokli. Šādu frāzi savā izglītošanās gaitā visai bieži dzirdēja paaudze, kas skolojās XX ga...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē