Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Reģioni

Strādāt reģionos motivēs finansiāli

Meklējot risinājumus zobārstu trūkumam ārpus Rīgas, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi priekšlikumus finanšu atbalsta mehānismiem tiem speciālistiem, kas izvēlas strādāt reģionos. Līdzīgi atbalsta mehānismi veselības aprūpes speciālistiem darbojas kopš 2018. gada – ārstniecības persona, kas piekrīt strādāt ārpus galvaspilsētas vismaz piecus gadus, sniedzot valsts apmaksātus pakalpojumus, var saņemt vienreizēju pārcelšanās kompensāciju, tajā skaitā par katru ģimenes locekli, bet pirmos divus gadus arī finansiālu atbalstu, lai segtu dzīvošanas izdevumus.

Latvija turpina saglabāt kontrastu zemes statusu

Valsts ekonomisko augšupeju dažādi reģioni izjūt atšķirīgi. Latvijā netrūkst vietu, kur bezdarba līmenis noslīdējis līdz vēsturiski zemākajam līmenim un ir līdzīgs kā industriāli attīstītās Eiropas valstīs, taču vēl aizvien ir visai plaši apvidi, kur par laika ritumu var liecināt jaunas paaudzes viedtelefoni turīgākās sabiedrības daļas iedzīvotāju rokās, taču bezdarba līmenis ir visai līdzīgs tam, kāds bija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, un aizvien atrodas virs 20% līmeņa. Turklāt tas noticis, pat neskatoties uz pieaugušo iedzīvotāju migrāciju, kurai vismaz daļēji vajadzētu palīdzēt bezdarba līmeni samazināt.

Par dzīvi pēc pārcelšanās no Rīgas

Asnāte un Jānis Avotnieki pirms dažiem gadiem izlēma visai kardināli mainīt savu dzīvi un no Rīgas centra kopā ar trim meitām pārcēlās uz atjaunojamo Abgunstes muižu Zaļeniekos, kas atrodas Zemgalē.

Reģionu pienesums valsts ekonomikā sarūk

Atgūšanās no ekonomiskās krīzes ir vērojama arī valsts reģionos, kur vidējā darba samaksa aug un bezdarba līmenis krītas nedaudz straujāk kā Rīgā.

Kā mēs pēdējos mohikāņus meklējām

Mērķtiecīgi apceļot tieši pierobežu ir lielisks veids, kā saprast, kādā valstī vispār dzīvojam. Tas palīdz apkopot visas galējības – sastapt gan īstu kurzemnieciskumu, gan īstu latgaliskumu – un saprast, kas valstij un tās drošībai ir galvenais

Reģionālie centri atspērušies

Pagājušajā gadā dibinātās Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) izveidošana ir attaisnojusies, uzskata tās līderis Valkas novada vadītājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija). To paziņot, šķiet, bijis vēl jo svarīgāk tāpēc, ka RACA dibināšanai pērn bija liela citu pašvaldību pretestība. Ar šo soli tā izprovocēja arī Pierīgas pašvaldību apvienības izveidošanu, kas draudēja ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) lomas mazināšanu.

Reformu partijas mantojums

Liepājas domē ir septiņi neatkarīgie deputāti, no kuriem pieci pārstāv tagad jau likvidēto Reformu partiju (RP), nesen paziņoja Liepājas domes priekšsēdis Uldis Sesks (Liepājas partija). RP redzamākais pārstāvis pašvaldībā ir uzņēmējs Jānis Vilnītis, kuram 2013. gada jūnijā tikai nedaudz pietrūka, lai mainītu politisko situāciju Liepājas domē. To viņš apņēmies izdarīt nākamajās vēlēšanās, taču nevienā partijā vairs nestāsies. Rudenī Vilnītis plāno veidot biedrību, kas slēgs sadarbības līgumu ar kādu no partijām. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide