Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Reģioni

Latvija turpina saglabāt kontrastu zemes statusu

Valsts ekonomisko augšupeju dažādi reģioni izjūt atšķirīgi. Latvijā netrūkst vietu, kur bezdarba līmenis noslīdējis līdz vēsturiski zemākajam līmenim un ir līdzīgs kā industriāli attīstītās Eiropas valstīs, taču vēl aizvien ir visai plaši apvidi, kur par laika ritumu var liecināt jaunas paaudzes viedtelefoni turīgākās sabiedrības daļas iedzīvotāju rokās, taču bezdarba līmenis ir visai līdzīgs tam, kāds bija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, un aizvien atrodas virs 20% līmeņa. Turklāt tas noticis, pat neskatoties uz pieaugušo iedzīvotāju migrāciju, kurai vismaz daļēji vajadzētu palīdzēt bezdarba līmeni samazināt.

Par dzīvi pēc pārcelšanās no Rīgas

Asnāte un Jānis Avotnieki pirms dažiem gadiem izlēma visai kardināli mainīt savu dzīvi un no Rīgas centra kopā ar trim meitām pārcēlās uz atjaunojamo Abgunstes muižu Zaļeniekos, kas atrodas Zemgalē.

Reģionālie centri atspērušies

Pagājušajā gadā dibinātās Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) izveidošana ir attaisnojusies, uzskata tās līderis Valkas novada vadītājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija). To paziņot, šķiet, bijis vēl jo svarīgāk tāpēc, ka RACA dibināšanai pērn bija liela citu pašvaldību pretestība. Ar šo soli tā izprovocēja arī Pierīgas pašvaldību apvienības izveidošanu, kas draudēja ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) lomas mazināšanu.

Reformu partijas mantojums

Liepājas domē ir septiņi neatkarīgie deputāti, no kuriem pieci pārstāv tagad jau likvidēto Reformu partiju (RP), nesen paziņoja Liepājas domes priekšsēdis Uldis Sesks (Liepājas partija). RP redzamākais pārstāvis pašvaldībā ir uzņēmējs Jānis Vilnītis, kuram 2013. gada jūnijā tikai nedaudz pietrūka, lai mainītu politisko situāciju Liepājas domē. To viņš apņēmies izdarīt nākamajās vēlēšanās, taču nevienā partijā vairs nestāsies. Rudenī Vilnītis plāno veidot biedrību, kas slēgs sadarbības līgumu ar kādu no partijām. 

Reģionos izdzīvot nav viegli

Laikā, kad situācija eksporta tirgos vērtējama kā sarežģīta, aizvien lielāka loma mūsu valsts tautsaimniecības attīstībā ir uz iekšējo patēriņu orientētajām nozarēm, it īpaši tirdzniecībai, kura aizvien ir lielākā Latvijas ekonomikas nozare, valsts iekšzemes kopprodukta struktūrā aizņemot nepilnus 14%.

Reģionu slimnīcām atņem par labu Rīgai

Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris Dienai norāda, ka stāsts šoreiz ir par ambulatorajiem izmeklējumiem, atzīmējot, ka «diezgan nopietni ir aplasīta nauda visdažādākajās pozīcijās», bet nekāds skaidrojums nav sniegts. Slimnīcā atliek vien minēt, kādi ir iemesli. Turklāt iepriekš gan Veselības ministrija (VM), gan Nacionālais veselības dienests (NVD) solīja, ka finansējums paliks iepriekšējā gada līmenī. Zvīdris kā iespējamo iemeslu min papildu naudas piešķiršanu Austrumu slimnīcai, kas patiesībā sanākusi pārdale – laukiem atņēma, lai iedotu Rīgai.

Valdība lems par izmaiņām rezidentu sadalē darbam reģionos

Ministru kabineta komiteja šodien plāno vērtēt Veselības ministrijas (VM) sagatavotās izmaiņas rezidentu sadales un finansēšanas noteikumos, kas iecerētas, lai jaunos ārstus aktīvāk virzītu strādāt reģionos un valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide