Laika ziņas
Šodien
Apmācies

de facto: Krievijas uzņēmumam noteiktu sankciju dēļ Latvenergo nevar pabeigt HES rekonstrukciju

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jens Z
J
Varu tikai brīnīties par LV līgumtiesību īpatnībām. Ja līgums nav noslēgts uz ASV tiesību pamata un nav jāizpilda ASV, tad normālā gadījumā ASV sankcijām nav jākavē tā izpilde, bet pasūtītājam ir iespējas un manuprāt arī pienākums samaksāt izpildītājam ar tādas kredītiestādes starpniecību, kas šādu maksājumu var veikt. Ja no LV puses tiek piesaukts force majeure lai lauztu līgumu, normālu valstu tiesību sistēmā jāpierāda, ka darīts viss iespējamais, lai problēmu risinātu pirms piesaukt force majeure un lauzt līgumu. Baidos, ka Latvijas pusei iniciējot līguma laušanu, rezultāts būs Krievijas puses sūdzība šķīrējtiesā, un nāksies sālīti maksāt par šādu absurdu līguma laušanas iniciatīvu. Ja LV ir likums par sankcijām, šajā likumā jābūt arī noteiktai iestādei, pie kuŗas var griezties, lai saņemtu atļauju veikt maksājumus sankciju skartajam uuzņēmumam par izpildītiem darbiem saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu. Bet tā būtu civilizētās valstīs.
kontraktu tiesības
k
sankcijas nekādā ziņā no juridiskā viedokļa nav automātiski uzskatāmas par force majeure attaisnojumu līguma laušanai, īpaši tādu līgumu gadījumos, kas aptveŗ vairākas jurisdikcijas
 • 0
 • 0
ir vēl jautājumi?
i
Krievija nav normāla valsts un tās uzņēmumi nav pakļauti normālu valstu likumiem. Ja tas uzņēmums vēlas darboties bez sankciju iespaida, tad nekas neliedz šim uzņēmumam reģistrēties ES valstī un darboties tālāk. Nu tā kā mazi bērni - sankcijas mūsdienās ir tas pats, kas senatnē bija embargo kaŗi, kad pretinieka tirdzniecības flote tika laupīta. Sankcijas mūsdienās = force majeure.
 • 0
 • 0
for clarity
f
Are you sure it was concluded before the annexation?
vai cik žēl !
v
Latvijas padomiešiem nevajag ielaisties NEKĀDĀS darīšanās ar Pūķina nacistisko Krieviju.
No Krievijas biznisa
N
Jāizvairas kā no aids un ebolas vīrusiem. Ir jāizvairas kā no vilinošas narkotikas.
Staburags
S
Vai tiešām pa šiem gadiem nevarēja kāds Latvijas uzņēmums nodarboties ar šīm lietām, ka nepieciešams izmantot krievu pakalpojumus, kas nav droši - tā kā viņu HES strādā Krievijā, kur taisa plūdus un ir katastrofas? Latvenergo naff nav nepieciešams ja tas darbojas kā barotava - ar HES var nodarboties privātās firmas un nekas neliedz Zviedrijas kompānijai piegādāt elektroenerģiju(kabelis jau ir, pa kuru eksportē elektroenerģiju uz visu pārējo rēķina) - cenas Latvijā jau tā ir tuvu Zviedrijas līmenim un ir stipri virs(par 50% vairāk) Igaunijas un Lietuvas elektrības cenām, kaut tās saražo mazāk, kā Latvija. Pļaviņu HES pēc Atmodas nemaz nevajadzēja vairs pastāvēt - arī tagad ir iespējams labot nepaveikto un to nojaukt.
bet>Staburags
b
Kam viņiem Zviedrija, Čehija, Vacija vai Ukraina kur ar to ražo? Ar krieviem vieglāk sarunāt otkatus...un visiem labi...
 • 3
 • 3
Domāts ASV Vēstniecībai !
D
Nosūkājiet ASV FIB ! Kuri atrodas Latvijā !
Vecsčekists
V
Cik zinu, FIB kantoris atrodas Tallinā.
 • 1
 • 0
>Domāts....
&
ej dirst biedri....
 • 2
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka latvju elektrostacijās ir jāuzstāda amerikāņu turbīnas. Kur problēma?
Pareizaisrisinājums
P
Turbīnas no Krievijas nopērk Vjetnama, pārdod Dienvidāfrikas republikai, bet tā - pārdod Latvijai... par nelielu, bet taisnīgu uzcenojumu.
 • 5
 • 5
aha
a
secinājums - nav ko pīties ar krieviem!
Scorseze
S
Kad vienreiz Latvija valdība beigs laizīt asv pakaļu? Tāda sajūta, ka mūsu valdība būtu gatava kolektīvi nolekt no tilta, ja jeņķi par to tikai padomātu. Ja nopietni, kāda daļa asv par Latvijas enerģētiku, ja viņi var ko piedāvāt labāk un lētāk, lai piedāvā, taču visa šī sankcijošana ir slima suņa murgi. Ja asv grib, lai pieņem sankcijas pret ko grib, taču Latvija ir neatkarīga valsts un var pati izlemt ko, no kā un par cik iegādāties. Tas pats attiecas arī uz dabas gāzi, ja jeņķi to var piegādāt lētāk kā Krievija vai Norvēģija, lai piegādā, taču realitātē vienkārši nevar, tapēc lai netraucē strādāt.
Scoršaize
S
Krievijai viss ir polītika un tā tas ir vienmēr bijis. Kāpēc lai mums, attiecībā uz Krieviju, arī tā nebūtu?
 • 5
 • 3
Ekharts
E
Tas tikai apstiprina Latvijas vasaļvalsts statusu..
>Ekhards
&
Tas tikai apstiprina ka LV pilna ar durakiem, kas aizbēga no bagātās Krievijas uz nabago Latviju un tagad te kačjet prava...
 • 3
 • 4
Katrina
K
Labi, ka latvijas pilsoni referenduma nobalsoja par to, lai LATVENERGO muzu muzos paliktu Latvijas valsts ipasuma un to nevar izmainit par ES vadosie idioti, izdzimteni, lai gan Latvijas juda, kretins Andris Piebalgs ta savu dirsu plesa, lai tikai varetu no Latvijas valsts nozagt LATVENERGO uznemumu, visadi meginaja dalit un pardalit.... Nevajag steigties ar tiem remontiem, loti strauji attistas turbinu tehnalogijas, vel paris gadus un bus izdomatas superjaudigas turbinas un tad var ari veikt remontus, Latvija zala un leta energija tiks razota 80% ka neviena cita ES valsti.
skolotājs
s
"tehnaloģijas"?!
 • 0
 • 0
наша Рига
н
Lai tādas nesmukas lietas nenotiktu, Latvijas vara neatlaidīgi un plānveidīgi gatavo Latviju iekļaušanai Krievijas sastāvā. Valsts izzagta, tauta uzmesta, latviešu nācija izgaisināta un elektorāta mērkaķiem pauri aizdirsti.
>>naša Riga
&
Nu nelien te ar savu aizdirsto pauri,tu mērkaķi esi visiem apnicis.
 • 4
 • 0
Auditors
A
nu skaisti , nahrena pinās ar tiem krieviem ? ...bilde skaidra , apakšā no vienas rokas otrā , tā izzog valsti , tie kuriem ir partijas un vara Latvijā
grammaticus
g
Es būtu teicis "revidents".
 • 0
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

No RNP valdes atcelts Ardis Pāvilsons(1)

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs no amata atstādinājis RNP valdes locekli Ardi Pāvilsonu, aģentūrai LETA pastāstīja amatpersona.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas