Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Pļaviņu HES

Pļaviņu hidroelektrostacijai - 55

Šodien mēs lepojamies ar to, ka Latvija ir viena no zaļākajām valstīm Eiropā, tādēļ svarīgi zināt, ka ļoti nozīmīga loma šajā apstāklī ir Latvenergo Pļaviņu hidroelektrostacijai (HES), kura ierindojas starp pašām lielākajām Eiropas Savienībā. Šomēnes aprit 55 gadi, kopš 1965. gadā tika iedarbināts pirmais no desmit Pļaviņu HES hidroagregātiem, tādēļ aicinām atskatīties vēsturē, kā tapa Latvijas energosistēmai un visai ekonomikai tik nozīmīgā ražotne.

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdenslīmeni

A/s Latvenergo Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē no 5.marta līdz 31.martam pazeminās ūdenslīmeni, lai veiktu darbības pārbaudes dažādos ūdenskrātuves līmeņu režīmos, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Ilvija Līvmane.

Augustā Pļaviņu HES pazeminās ūdens līmeni

Šovasar no 1. līdz 11. augustam AS Latvenergo Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdens līmeni ar tālāku pakāpenisku ūdens līmeņa atjaunošanu, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

Par eļļas noplūdi Pļaviņu HES administratīvi soda Latvenergo

Valsts vides dienesta (VVD) Madonas reģionālā vides pārvalde par janvārī notikušo vides piesārņojumu Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) teritorijā administratīvi sodījusi AS Latvenergo, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Pļaviņu HES ūdens novadīšanai vajag rezerves pārgāzni, taču līdzekļu nav

Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) caurlaides spēja nav pietiekama, tāpēc būtu nepieciešama rezerves pārgāznes izbūve, lai droši varētu novadīt ūdeni maksimāli iespējamo plūdu gadījumā, taču vajadzīgais finansējums vēl nav atrasts un projekta īstenošana uz nenoteiktu laiku atlikta.Speciālistu veiktie aprēķini liecina, ka maksimāli iespējamo plūdu gadījumā caur Pļaviņu HES būtu nepieciešams novadīt 12 600 kubikmetrus sekundē, savukārt esošā caurlaidības spēja ir 9600 kubikmetri sekundē, papildus nepieciešams novadīt 3960 kubikmetrus sekundē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide