Laika ziņas
Šodien
Migla

Aicina 9. un 12. klašu skolēnus piedalīties aptaujā par noslēguma pārbaudes darbu norisi

Gatavojoties mācību gada noslēgumam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Edurio aicina vispārizglītojošo skolu 9. un 12. klašu skolēnus, kā arī profesionālās izglītības iestāžu 3. un 4. kursa audzēkņus piedalīties aptaujā par pamata un vispārējās vidējās izglītības noslēguma pārbaudes darbu norisi 2019./2020. mācību gadā.

Aptauja paredzēta tikai tiem skolēniem, kuri šogad kārtos noslēguma pārbaudes darbus. Aptauja pieejama, klikšķinot šeit. 

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, šobrīd ir sagatavoti trīs rīcības scenāriji pārbaudījumu norisei, stingri ievērojot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra sniegtās rekomendācijas, norāda IZM.

Ja ārkārtējā situācija 12. maijā netiek pagarināta, pamatizglītības apliecības iegūšanai skolēniem jākārto kombinētais pārbaudījums (mācību valoda, matemātika, Latvijas vēsture), svešvalodas eksāmens un latviešu valodas eksāmens mazākumtautību izglītības programmās.

Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, skolēniem jākārto obligātie centralizētie eksāmeni vienā svešvalodā (pēc izvēles), latviešu valodā un matemātikā. Ceturtais jeb izvēles eksāmens nav obligāts.

Ja nepieciešams, skolēns var kārtot jebkuru centralizēto (bioloģija, ķīmija, fizika, Latvijas un pasaules vēsture) vai necentralizēto eksāmenu (ģeogrāfija, ekonomika, informātika, mācībvaloda un literatūra (krievu) mazākumtautību izglītības programmās), vai skolas veidotu izvēles eksāmenu.

"Skolēniem ir tiesības saņemt objektīvu apgūto zināšanu un prasmju novērtējumu par visu apgūto mācību saturu 9 vai 12 gados, lai nodrošinātu sekmīgu tālāko izglītības turpinājumu un vienlīdzīgus nosacījumus attiecībā pret citu gadu absolventiem. Tāpēc eksāmenu sesija, ievērojot nepieciešamos nosacījumus, būtu jāīsteno,"  skaidro IZM.

Top komentāri

opa
o
Tipiski Latvijai. Vai tas nozīmē, ka izglītības vadītāji nezin ko darīt un prasa skolēnam? Vai tas neatgādina situāciju, kad kuģa kapteinis sasauc matrožus un prasa uz kurieni stūrēsim kuģi?
prieks
p
"... skolēniem jākārto obligātie centralizētie eksāmeni vienā svešvalodā (pēc izvēles), latviešu valodā un matemātikā." "Skolēniem ir tiesības saņemt objektīvu apgūto zināšanu un prasmju novērtējumu par visu apgūto mācību saturu 9 vai 12 gados,...". Tátad 3 eksámeni atspogulo 12 gados apgúto?????!!!!!!! Ja jaunietis mák runát 2 valodás un mák rékinát, tad péc Latvijas valdíbas domám vinsh ir gatavs lielajai dzívei????!!! Un tas, ka atbildígie pieaugushi prasa bérniem ká labák vinjus novértét, vispár ir nonsens un paráda to debilismu kas ar LV ir noticis shais pédéjos 30 gados!!!!!!!!!!!!!!! Já,... ne pa velti ASV paraugs, ka jo debiláka tauta, jo vieglák vinjus savaldít un vadít, ir tik bútisks Sorosa lídzskréjéjiem. Ko tu, cilvéks, tik neizdarísi par naudu, ko tev tik laipni maksá.........
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas