Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Četrkāršojies no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms

Pēdējos gados vērojams pakāpenisks atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvara pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. AER daļa Latvijā 2012.gadā bija 63 gigadžouli (60 gigadžouli 2011.gadā), portālu Diena.lv informēja CSP pārstāvis Alvis Einiks.Galvenie AER veidi Latvijā ir kurināmā koksne un hidroresursi, kas 2012.

gadā aizņēma trešo daļu no kopējā energoresursu patēriņa. Mazākā mērā tiek izmantota vēja enerģija, biogāze, biodegviela, salmi un cita biomasa. Saules enerģiju šobrīd izmanto tikai ļoti nelielos apjomos pilotprojektu formā.No Latvijā saražotajiem energoresursiem kurināmā koksne 2012.gadā aizņem gandrīz 79% - ceturto daļu no kopējā energoresursu patēriņa Latvijā.2012.gadā no AER saražotais elektroenerģijas daudzums palielinājās par 33,4% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 4105 gigavatstundas. No AER saražotās elektroenerģijas īpatsvars kopējā saražotajā apjomā veidoja 66,6% un bija 55% no kopējā elektroenerģijas patēriņa. Palielinājums galvenokārt ir saistīts ar lielāku hidroelektrostaciju izstrādi. Ievērojami ir augusi arī elektroenerģijas izstrāde no citiem avotiem.No biogāzes saražotās elektroenerģijas daudzums ir audzis par 107,5% un sasniedza 222 gigavatstundas. Savukārt no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms pieauga par 4 reizēm, sasniedzot 65 gigavatstundas. Pateicoties jaunu vēja staciju darbības uzsākšanai, arī no vēja saražotās elektroenerģijas apjoms ir pieaudzis par 57,7%.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jauni pieraksti vien rudenī(3)

No šīs piektdienas, 29. maija, slimnīcas paplašina savu dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpoj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas