Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Sestdiena, 2. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina

Saules enerģija

Meklē zaļus risinājumus

Par vides aizsardzību ir jārūpējas gan ikvienam cilvēkam, veidojot zaļus ieradumus, gan jebkuram uzņēmumam, sabalansējot peļņas gūšanu ar atbildību pret dabu, gan arī kopumā valstīm. Šāds apgalvojums pēdējā laikā ir dzirdams ļoti bieži.

Pētījums: Latvijā 85,2% iedzīvotāju atbalsta saules enerģijas izmantošanu

Enerģijas ražošanas attīstībai Latvijā visvairāk jeb 85,2% iedzīvotāju atbalsta saules enerģijas izmantošanu, 77,2% - vēja enerģijas izmantošanu un 59% - hidroelektrostaciju (HES) attīstību, šodien preses konferencē pastāstīja socioloģisko pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Saules gaismas perspektīvas

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa paziņojums, ka ASV, lai arī ar vairākām atrunām, taču pametīs Parīzes klimata vienošanos, radījis satraukumu kā klimata izmaiņu pretinieku un vides aizstāvju vidū, tā uzņēmumos, kuri savu nākotni saista ar atjaunojamo enerģiju.

Jumts elektrības ieguvei

Vasarnīcas, dārza mājas vai ēkas lauku īpašumos arvien biežāk saimnieki izvēlas aprīkot ar saules baterijām. Šie paneļi, ko novieto uz jumta, nebojā skatu un spēj saražot alternatīvas elektrības daudzumu kā papildu enerģijas avotu vai sniedz iespēju tikt pie gaismas tur, kur cita elektrība kaut kādu iemeslu dēļ nav pieejama.

Četrkāršojies no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms

Pēdējos gados vērojams pakāpenisks atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvara pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. AER daļa Latvijā 2012.gadā bija 63 gigadžouli (60 gigadžouli 2011.gadā), portālu Diena.lv informēja CSP pārstāvis Alvis Einiks.Galvenie AER veidi Latvijā ir kurināmā koksne un hidroresursi, kas 2012.

Eksperti: Saules paneļi uz LNB jumta būtu zīme, ka tā ir Latvijas nākotne

Vērtējot nepieciešamību uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jumta izvietot saules paneļus, enerģētikas un atjaunojamās enerģijas nozares eksperti atbalsta šo ideju, turklāt norāda, ka tas dabā paradītu, ka tehnoloģija Latvijā var strādāt, kā arī veicinātu tehnoloģijas atpazīstamību un plašāku izmantošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide