Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta

Saules enerģija

Salaspilī atklāta pirmā lielizmēra saules siltumenerģijas stacija Latvijā

SIA Salaspils Siltums atklāj pirmo saules enerģijas staciju Latvijā. Projekta ietvaros izveidots 21 672 kvadrātmetrus liels aktīvais laukums ar 1720 saules kolektoriem, kas, sākot jau ar 2020. gadu, nodrošinās centralizēto siltumapgādi Salaspils novada iedzīvotājiem, informē uzņēmuma pārstāvji.

Četrkāršojies no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms

Pēdējos gados vērojams pakāpenisks atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvara pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. AER daļa Latvijā 2012.gadā bija 63 gigadžouli (60 gigadžouli 2011.gadā), portālu Diena.lv informēja CSP pārstāvis Alvis Einiks.Galvenie AER veidi Latvijā ir kurināmā koksne un hidroresursi, kas 2012.

Eksperti: Saules paneļi uz LNB jumta būtu zīme, ka tā ir Latvijas nākotne

Vērtējot nepieciešamību uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jumta izvietot saules paneļus, enerģētikas un atjaunojamās enerģijas nozares eksperti atbalsta šo ideju, turklāt norāda, ka tas dabā paradītu, ka tehnoloģija Latvijā var strādāt, kā arī veicinātu tehnoloģijas atpazīstamību un plašāku izmantošanu.

Par baltu velti dāvina elektrību Latvenergo

Bez jēgas iztērēti Eiropas un iedzīvotāju līdzekļi – mājsaimniecībās saražotā elektroenerģija neatgriezeniski pazūd Latvenergo tīklā, likumdošana atlīdzību neparedz, raksta Dienas Bizness.

Uz Rīgas brīvostas ēkām uzstādīs saules kolektorus

Līdz šā gada rudenim uz trīs Rīgas brīvostas pārvaldes (RBP) ēku jumtiem tiks uzstādīti vakuuma saules kolektori, kas vasarā nodrošinās silto ūdeni, bet rudenī un pavasarī nodrošinās apkures sistēmas papildus priekšsildīšanu ar solāro enerģiju, stāsta RBP pārstāve Anita Leiškalne.

Efektīva ūdens enerģija

Zinātnieks Daniels Nocera apgalvo, ka atradis jaunu veidu kā ar pusotru pudeli ūdens apgādāt privāmāju ar enerģiju veselai dienai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide