Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cilvēka smadzenes dabiski cenšas rast izskaidrojumu lietām

Par reliģijas lomu cilvēka dzīvē ar psihoterapijas speciālistu, reliģijas psiholoģijas kursa docētāju Latvijas Universitātē Nilu Konstantinovu sarunājas Baiba Krastiņa.

Top komentāri

Pravietisnejaukais
P
Nav pareizi uzskatīt, ka sportiste "X" "konvertējās" islāmā. Sportiste vienkārši pieņēma islāmu, pie tam - tik pat formāli, kā mums te daudzi pieņem luterismu vai pareizticību. Esmu ar mieru derēt, ka sportiste nav lasījusi nekādus musulmaņu dogmatiskos materiālus un nemaz nezina neko par tiem. Bet - izdabājot vīra radiem... . Konvertēties var tajā gadījumā, ja tu pirms tam esi bijis kaut kādā konfesijā. Bet ... padomāsim ar , kā mums iesaka ar "cilvēka smadzenēm"... vai jūs redzat loģiku konvertēties no skolas astotās klases atpakaļ uz otro klasi ???
Jens Z
J
Šķiet, la Latvijas sabiedrība stipri tendēta uz reliģiozām darbībām un reliģioziem viedokļiem, jo tas lieliski atbrīvo no apgrūtinošas zinību apguves un no atbildības par neziņā sastrādāto. Pat tie, kas neiet baznīcā vai uz mošeju (vai kādu citu templi), bieži vien meklē mierinājumu un skaidrojumu visādās ideoloģijās, lai tikai nebūtu jāierauga kailie fakti un taustāmā realitāte. Baznīctēvs Tertuliāns par tādiem fideistiem rakstīja, ka viņi tic neiespējamajam, absurdajam. Jocīgi, ka grieķu pareizticīgā baznīca, kas it kā ģeogrāfiski vienmēr bijusi tuvāk Tuvajiem Austrumiem, no turienes pārņēmusi daudz mazāk antiintelektuālo elementu nekā ģeogrāfiski tālākie Romas katoļi, sākot jau ar precīzāku Sv. rakstu tulkojumu. Bet Benedikta XVI humānismam un inteliģencei šķiet īsti nebija vietas mūsdienu katoļu baznīcā, vieglāk un lētāk taču ir pesteļot un liekuļot, kā tas notiek tagad. Vai tikai mūsdienu katolicisms pat it kā neapkaro Eiropas intelektuālo mantojumu?
Pravietisnejaukais
P
Nav pareizi uzskatīt , ka Islāms uzbrūk. Islāms vienkārši aizpilda to vietu, kuru kristieši ir atstājuši tukšu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas