Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Psiholoģija

Psihoterapeite: Kā iemācīties uzticēties

Ikviens ikdienā nepārtraukti uzticas un paļaujas uz citiem cilvēkiem. Ejot pa ielu, mēs paļaujamies, ka visi ievēros satiksmes noteikumus, ēdnīcā uzticamies pavāriem, sadzīvē uzticamies draugiem, kolēģiem un pat svešiem cilvēkiem, piemēram, frizierim. Uzticēšanos mūsdienās pieminam bieži. Īpašu aktualitāti tā ieguvusi pirmsvēlēšanu laikā, turklāt ir arī šī gada sarunu festivāla LAMPA galvenais vadmotīvs. Vai uzticēšanās spēja ir attīstāma un kā to veiksmīgi pilnveidot, stāsta klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Zane Krūmiņa.

Psiholoģe: Dombrovska atkāpšanās varētu mazināt dusmas sabiedrībā

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība), atkāpjoties no amata, ir parādījis Latvijas politiskajā vidē nepieredzētu uzvedības modeli, kas par Zolitūdes traģēdiju sērojošajai Latvijas sabiedrībai var sniegt gaidīto cerību par situācijas uzlabošanos, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Klīnisko psihologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Marija Ābeltiņa.

Džastina Bībera fanus aicina iesaistīties šausminošā akcijā

Sociālajā tīklā Twitter pirmdien ticis publicēts paziņojums, aicinot popdziedātāja Džastina Bībera fanus iesaistīties kādā šausminošā akcijā. Proti, viens no sociālā tīkla lietotājiem aicināja jauniešus graizīt savas rokas, lai tādējādi protestētu pret dziedātāja vaļīgo attieksmi pret narkotikām. Kā zināms, Dž.Bībers nesen ticis pieķerts kādā ballītē pīpējam marihuānu. Šausminošajam aicinājumam visai drīz radās vesels oponentu pulks, nosodīja šādu akciju.

Stresa situācijās vīrieši izvēlas pilnīgākas sievietes

Stresa situācijās vīrieši priekšroku dodot pilnīgākām sievietēm, nevis tievām jaunkundzēm, pētījumā secinājuši Vestminsteras universitātes psihologi. Augstskolas psihologi izpētījuši 80 vīriešu paradumus. Vispirms, puse no pētījuma dalībniekiem tika uzaicināti uz intervijām, kuru mērķis bija viņos radīt satraukumu.

Šķirties vai varbūt – nē?

Kā pieņemt pareizo lēmumu? Cik lielu nozīmi šķiršanās procesā spēlē faktors bērni? Vai tam būtu jāpievērš uzmanība un kā šo problemātisko situāciju atrisināt veiksmīgāk, to portālam www.sieviesuklubs.lv skaidro psiholoģe Diāna Zande.Jebkuras pārmaiņas ģimenē skar visus tās locekļus, tādēļ no vecāku šķiršanās nav pasargāts arī bērns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide