Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. februāris
Dace, Dārta, Dora

Psiholoģija

Ne pārāk auksti – ne pārāk karsti jeb imunitāte roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli

Lai pasargātos no ik rudens iesnām, klepus un sliktas pašsajūtas saaukstēšanās dēļ, viens no priekšnoteikumiem ir ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Protams, cilvēki ar labāku imunitāti saaukstēsies retāk. Taču cepure, šalle un cimdi jau pamazām lieti noderēs un pašlaik var palīdzēt izvairīties arī no lieka satraukuma. Kādēļ tiem jābūt siltiem un piemērotiem katra ikdienas paradumiem – stāsta Mēness aptiekas pieaicinātais eksperts – otolaringologs Veselības centru apvienībā Rihards Urtāns.

Psihoterapeite: Kā iemācīties uzticēties

Ikviens ikdienā nepārtraukti uzticas un paļaujas uz citiem cilvēkiem. Ejot pa ielu, mēs paļaujamies, ka visi ievēros satiksmes noteikumus, ēdnīcā uzticamies pavāriem, sadzīvē uzticamies draugiem, kolēģiem un pat svešiem cilvēkiem, piemēram, frizierim. Uzticēšanos mūsdienās pieminam bieži. Īpašu aktualitāti tā ieguvusi pirmsvēlēšanu laikā, turklāt ir arī šī gada sarunu festivāla LAMPA galvenais vadmotīvs. Vai uzticēšanās spēja ir attīstāma un kā to veiksmīgi pilnveidot, stāsta klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Zane Krūmiņa.

Psihoterapeits: Latviešiem sasniegt savus mērķus bieži traucē bailes un kauna izjūta

Latviešiem ir ļoti daudz apsveicamu īpašību - uzņēmība, neatlaidība, izturība -, bet latviešos arī ir pietiekami daudz īpašību, kā vainas izjūta, kauna izjūta, bailes, kas ļoti bieži traucē sasniegt mērķus, kurus mēs paši sev izvirzām," sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atklāja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts Artūrs Ancāns.

Kustini ķermeni, kustini prātu

Tas, ka aktīvs dzīvesveids ir veselīgāks par pasīvu sēdēšanu un atpūtu pie TV ekrāniem, šķiet, nevienam vairs nav jāpierāda. Taču kāda ir sakarība starp izkustēšanos un mūsu prātu, līdz ar to arī labu garastāvokli un pat dzīves ilgumu? Kā kustības var palīdzēt pārvarēt grūtus dzīves posmus un neieslīgt depresijā? SestDiena ieskatās fiziskās aktivitātes un prāta saistībā.

Jau gadiem nerod kopsaucēju psihologu nozares regulējuma jautājumā

Pēdējos desmit gados bijuši vairāki centieni izstrādāt likumu, kas ļautu sakārtot Latvijas psihologu nozares darbību, taču dažādu nesaskaņu dēļ līdz spēkā esošam regulējumam tā arī nav sanācis nonākt. Tomēr skaidrs, ka ļaut psihologiem strādāt likumdevēja neregulētā vidē nav prātīgi, ņemot vērā faktu, ka viņi, piemēram, gatavo atzinumus policijai un bāriņtiesām, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Psiholoģe: Dombrovska atkāpšanās varētu mazināt dusmas sabiedrībā

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība), atkāpjoties no amata, ir parādījis Latvijas politiskajā vidē nepieredzētu uzvedības modeli, kas par Zolitūdes traģēdiju sērojošajai Latvijas sabiedrībai var sniegt gaidīto cerību par situācijas uzlabošanos, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Klīnisko psihologu asociācijas valdes priekšsēdētāja Marija Ābeltiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide