Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

FOTO: VMD saņem jaunas ugunsdzēsības automašīnas

Vēl šogad Valsts meža dienests plāno papildināt autoparku ar četrām jaunām meža ugunsdzēsības automašīnām Mercedes Benz Unimog U4023. Vienu no tām 16. novembrī saņēma Ziemeļvidzemes virsmežniecība - auto dislokācijas vieta būs Limbaži. Nākamās trīs līdz gada beigām saņems Austrumlatgales, Dienvidkurzemes un Ziemeļaustrumu virsmežniecības.

“Limbažu meža ugunsdzēsības stacijas darbinieki līdz šim meža ugunsgrēkus dzēsa ar GAZ 66 markas automašīnu. Jaunā automašīna ir aprīkota ar modernāku augstspiediena un zemspiediena dzēšanas iekārtu, kas ar mazāku ūdens daudzumu ļauj darbus veikt ilgāk un dzēst efektīvāk. Tāpat jaunā automašīna patērēs mazāk degvielas un tā atbilst ES noteiktajiem CO2 emisiju standartiem,” stāsta Ziemeļvidzemes virsmežniecības virsmežzinis Raivo Rudzītis.

Viena no Valsts meža dienesta funkcijām ir uzraudzīt un īstenot meža ugunsdzēsību, tādēļ jau kopš 2011. gada pakāpeniski tiek veikta novecojušās tehnikas nomaiņa pret specializētām un modernām meža ugunsgrēku dzēšanas iekārtām ar daudz lielāku veiktspēju.

Šobrīd Valsts meža dienesta rīcībā ir jau 32 Mercedes Benz Unimog U4023 autocisternas, kas ir īpaši pielāgotas meža ugunsgrēku dzēšanai. Galvenās atšķirības, salīdzinot ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsības automašīnām, ir salīdzinoši nelielais auto svars un teicamā manevrētspēja. Šīs automašīnas var pārvietoties bezceļa apstākļos, tostarp pa ūdeni līdz pat 0,8 metru dziļumam, tāpat pastāv iespēja regulēt auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.

Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 tūkstošus eiro, tās pamatbāzi ražo Daimler Benz Vācijā, savukārt sūkņus uzstāda Lietuvā. Autocisternas Valsts meža dienestam piegādā SIA “Unimotors Latvia”.

Valsts meža dienests šogad reģistrējis un dzēsis 385 meža ugunsgrēkus. Kopējā uguns skartā platība meža zemēs ir 221 hektāri, no tiem 68,6 hektāri ir jaunaudzes. “Neskatoties uz to, ka 2022. gada ugunsnedrošais laikposms vērtējams kā salīdzinoši mierīgs, Valsts meža dienestam ir nepārtraukti jāpilnveido ugunsapsardzības funkcija. Pieredze liecina, ka vienmēr ir jābūt gatavībā, jo pavisam nesen -  2018. gadā tika dzēsts 971 meža ugunsgrēks un kopējā uguns skartā meža zemes platība bija mērojama 2743,3 hektāros,”  skaidro Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas