Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Gada būtiskākās konkurences uzraugu lietas - energobūvnieku, AKKA/LAA un Latvijas Gāzes pārkāpumi

Konkurences padome (KP) kā šā gada būtiskākās izskatītās lietas nosauc 26 energobūvnieku aizliegtu vienošanos, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) un AS_ Latvijas Gāze _pārkāpumus.

KP pārstāve Inita Kabanova biznesa portālam Nozare.lv atzina, ka šogad KP par konkurences kropļošanu un cenu sadārdzināšanu piecu gadu garumā kopumā 322 iepirkumos sodīja 26 energobūvniecības uzņēmumus. Tiem tika piemērots naudas sods kopumā 2 011 557 latu apmērā.

"Šī ir līdz šim plašākā Latvijā konstatētā aizliegtas vienošanās shēma, un šajā lietā KP piemēroja iestādes pastāvēšanas laikā bargākos sodus. Attiecīgi uzņēmumiem, kas piedalījās visvairāk pārkāpuma epizožu - kartelizētajos iepirkumos -, tika piemērots sods 7,8% apmērā no to iepriekšējā gada neto apgrozījuma," skaidroja Kabanova.

Savukārt KP pieņemtais lēmums par pārkāpumu Latvijas Gāzes darbībās ir nodrošinājis iespēju saņemt dabasgāzi tiem jaunajiem lietotājiem, kam iepriekš tas bija liegts citu lietotāju radīto parādu dēļ.

Savā lēmumā KP konstatēja, ka Latvijas Gāze ir ļaunprātīgi izmantojusi monopolstāvokli, atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu jauniem lietotājiem, pirms tie nav nomaksājuši iepriekšējo lietotāju parādus, kā arī piemēroja Latvijas Gāzei naudas sodu 1 567 180 latu apmērā.

"Īpaši Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem būtisks ir KP lēmums par monopolstāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sodīt AKKA/LAA, piemērojot tai sodu 45 646 latu apmērā. AKKA/LAA mazajiem un šiem uzņēmumiem par mūzikas atskaņošanu apmeklētājiem domātās telpās piemēroja tarifu, kas ir ievērojami augstāks par līdzīgiem tarifiem ne vien Lietuvā un Igaunijā, bet arī vairumā citu Eiropas Savienības dalībvalstu," skaidroja KP pārstāve.

Savukārt lēmums lietā, kurā tika padziļināti analizēta Latvijas lielāko degvielas tirgotāju cenu noteikšanas prakse, ļāva pārliecināties, ka aizliegta vienošanās par cenām nav notikusi un starp uzņēmumiem pastāv konkurence.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas