Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Garkalnes domes vadība VK pārmetumus neatzīst

Garkalnes novada domes vadība Valsts kontroles (VK) revīzijā konstatētos pārmetumus neatzīst, taču opozīcijas deputāti ir gatavi rosināt novada domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa (LZS) atstādināšanu, noskaidroja aģentūra LETA

Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Kniksts (LRA) aģentūrai LETA atzina, ka padziļināti ar revīzijas rezultātiem iepazinies nav un patlaban zina tik daudz, cik izskanējis medijos.

"Ja runājam uz medijos dzirdamajiem "lielajiem pārmetumiem", man tie vairāk šķiet kā šovs. Nevienā pašvaldībā nemēdz būt tā, ka nav nepareizu lietu un ir pat labi, ka VK norāda, kur vajadzētu piestrādāt," sacīja Kniksts.

Viņš pauda pārliecību, ka, ja VK tiešām ir atklājusi kādus pārkāpumus, tad tiks iesaistītas attiecīgās tiesībsargājošās institūcijas, kas to izvērtēs.

Taujāts par to, vai dome tiešām tērējot vairāk naudas nekā budžetā apstiprināts, Kniksts sacīja, ka šādam pārmetumam piekrist nevar, jo pašvaldības finansisti uzskatot, ka VK aprēķini ir grāmatvedības interpretācija. 

"Cik noprotu, VK tendenciozi pētījusi vienas pozīcijas, bet citas, neskaidru iemeslu dēļ, nav ņēmusi vērā," sprieda deputāts. 

Tāpat viņš atzina, ka dome tiešām regulāri sniedz finansiālu atbalstu augsta līmeņa sportistiem, taču visi lēmumi tiek apstiprināti komitejās un domes sēdēs. 

Vienlaikus Kniksts pauda neizpratni, kāpēc VK izstrādātie ieteikumi īsti nesaskan ar pārmetumiem. "Tas neiepriecina, jo viņiem būtu jāreaģē uz faktiem," teica domnieks. 

Arī deputāts Gunārs Bērtulsons (LRA) pauda viedokli, ka situācija pašvaldībā nebūt neesot tik kritiska kā iezīmē VK.

"Es pirms tam astoņus gadus strādāju opozīcijā un sekoju visam līdzi - nu nenotiek viss tā. Protams, ir lietas, ko varētu darīt citādāk un labāk, bet pašvaldībās pēc būtības iziet visus procesus ir grūtāk nekā, piemēram, privātajam sektoram," uzskata Bērtulsons.

Viņš arī uzskata, ka patiesībai neatbilst apgalvojums, ka dome tērē vairāk naudas nekā tai ir. "Visi lēmumi tiek pieņemti sēdēs un nav jau tā, ka neviens deputāts te neko nesaprot, tam man negribas ticēt," teica domnieks.

Vienlaikus viņš sacīja, ka jau tuvākajā laikā dosies uz domi padziļināti iepazīties ar VK atzinumu, jo vēlas izprast - kādus tieši darbus dome nav izdarījusi, un, ko ir pārkāpusi.

Tikmēr pretējās domās ir domes opozīcija, kura uzskata, ka pēc šādiem VK secinājumiem novada domes priekšsēdētājam būtu jāatkāpjas no amata.

Deputāte Inese Andersone (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldības darbam sekojusi līdzi jau pirms vēlēšanām un jau toreiz skaidri bija redzams, ka iepirkumos uzvar "vieni un tie paši pretendenti" un, ka projekti tiek īstenoti ar nepamatotiem sadārdzinājumiem.

"Es tiešām neuzticos domes vadībai, tādēļ rosināšu parakstu vākšanu, lai izteiktu domes vadītājam neuzticību," sacīja Andersone.

Viņa arī atzina, ka, lai gan padziļināti VK revīziju vēl nav izlasījusi, jau tuvākajā laikā cer tikties gan ar Valsts kontroles, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu tālāko rīcību.

Kolēģes aicinājumam - parakstīties par neuzticības izteikšanu mēram - ir gatava atsaukties arī deputāte Terēza Luksa-Sigate (Reģionu alianse). 

"Mūsu kolēģi patlaban iepazīstas ar VK ziņojumu, bet jau tagad ir redzams, ka tur saskatāmi domes veiktie pārkāpumi. Uzskatu, ka pēc šādiem paziņojumiem domes vadītājam pašam būtu jāatkāpjas, jo neuzticība gan no deputātiem, gan iedzīvotājiem ir milzīga," sacīja domniece.

Kopumā Garkalnes novada domē strādā 15 deputāti. Koalīciju veido 10 deputāti no Latvijas Zemnieku savienības, "Saskaņas" un Latvijas Reģionu apvienības, savukārt opozīciju - pieci domnieki no "Reģionu alianses" un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Kā ziņots, Garkalnes novada pašvaldībā iedzīvotāju nodokļu nauda tiek tērēta bez pamatojuma un pat izšķērdīgi, pēc revīzijas secinājusi VK, kas pieļauj, ka šāda nesaimnieciska aina izveidojusies saistībā ar trūkumiem novada pārvaldībā.

Kā uzsver VK, revīzijā konstatētie fakti, kā arī pašvaldības pārstāvju rīcība un attieksme pret tiem ļaujot secināt, ka Garkalnes novada vadība savā darbībā nav ievērojusi labas pārvaldības principus - atklātību, vienlīdzību un tiesisko paļāvību, kā arī vairākos gadījumos pieļāvusi likuma normu pārkāpumus, par kuriem VK jau vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Tikmēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) uzskata, ka VK atklātā informācija par pārkāpumiem Garkalnes novada pašvaldībā ir šokējoša un pieprasījis domes vadībai sniegt paskaidrojumus.

Top komentāri

pašvaldības=izšķērdība un korupcija
p
pašvaldības Latvijā ir izšķērdība un korupcija
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā atklāti 17 jauni Covid-19 gadījumi(6)

Pagājušajā diennaktī, veicot 2402 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas