Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pūce: Informācija par VK pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem Garkalnē ir šokējoša

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) pēc iepazīšanās ar pilnu Valsts Kontroles (VK) veikto revīzijas ziņojumu par Garkalnes novada pašvaldību pieprasīs tās domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam (LZS) paskaidrojumus par VK atklātajiem pārkāpumiem.

"Publiski izskanējusī informācija par VK atklātajiem pārkāpumiem Garkalnes pašvaldībā ir šokējoša – ilgstoši pārkāpti normatīvie akti, izsaimniekots pašvaldības budžets, necaurskatāma, pretēji vietējo nodokļu maksātāju interesēm organizēta pārvaldība. Ministrija savas kompetences ietvaros veiks pārbaudi un pieprasīs domes vadībai paskaidrojumus par atklātajiem likumu pārkāpumiem," sacīja ministrs.

VK ceturtdien ir nākusi klajā ar ziņojumu Kā darbojas un saimnieko viena no Latvijas bagātākajām pašvaldībām – Garkalnes novada pašvaldība? Kā liecina pieejamā informācija, Garkalnes domes vadība ilgstošā laika periodā sistemātiski ir pārkāpusi pašvaldību darbību reglamentējošos likumus, kā arī domes vadība un deputāti nav ievērojuši arī pašu pieņemtos saistošos noteikumus. 

Pēc detalizētas iepazīšanās ar VK ziņojumu VARAM pieprasīs paskaidrojumus domes priekšsēdētājam par atklātajiem likumu pārkāpumiem.

VARAM pēc opozīcijas deputātu sūdzībām par Garkalnes domes vadības darbu, tai skaitā informācijas slēpšanu no deputātiem, jau bija uzsākusi pastiprinātu Garkalnes pašvaldības darbības uzraudzību.

Top komentāri

Visi komentāri no Garkalnes:
V
Pūce pie visa vainīgs, un vainīgs arī tajā, ka vecais mēsls Garkalnes kasi tukšu izzadzis, jo zagt PALĪDZĒJA. Un tas nekas, ka viss notika ZZS acu priekšā; viņiem ne jausmas par to nebija!
Sintija
S
Lūdzu pārbaudiet arī pārējās bagātās Rierīgas pašvaldības! Uzreiz atrastos nauda infrastruktūras sakārtošanai, skolu modernizēšanai utt.
sorry
s
Katrs, kas brauca garām Rīgas rajona pārvaldes lieluma Garkalnes pagastmājai, to sen zināja. Valdošajiem obščaks saraujas un pirmo reizi jāķeras pie pagastvečiem, kas šmaucas ar otkatu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība atbalsta Ķekavas apvedceļa būvniecību(3)

Valdība otrdien atbalstīja Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu Baltijā, kas tiks īstenots pēc "projektē-bū...

Baltkrievija uz svaru kausiem(23)

"Katliņš vārās," tā par notikumiem Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko, saka vairāki Dienas uzrunātie ārpolitikas ekspert...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas