Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Hermanis jau sākotnēji iebildis pret JRT būvnieka Rere Būve 1 izvēli

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis aģentūrai LETA norādīja, ka jau sākotnēji iebildis pret būvnieka Rere Būve 1 izvēli.

Hermanis atklāja, ka nav bijis iesaistīts nedz komisijas darbā, nedz arī lēmuma pieņemšanā, tomēr būvnieka Rere Būve 1 izvēli viņš ir apšaubījis.

"Man šķita nepieņemami, ka JRT tiek būvēts ar asiņainām rokām", pieminot Zolitūdes traģēdiju, atklāja Hermanis. "Manu viedokli, protams, neviens neņēma vērā," sacīja režisors.

Tāpat Hermanis atklāja, ka Latvijā ir dažas būvfirmas, kuras var nosaukt par "klasiskiem blēžu kantoriem", kuri sponsorē politiskās partijas un uzvar valsts pasūtījumu konkursos, piesolīdami zemāko cenu.

"Pēc tam viņi izdomā dažādus iemeslus, lai apturētu darbus un šantāžas ceļā pieprasītu papildu finansējumu no valsts. Par šo naudu viņi atkal sponsorē partijas un cikls sākas no jauna. Par to visu maksā nodokļu maksātāji," skaidroja JRT mākslinieciskais vadītājs.

Hermanis atsaucās arī uz Valsts prezidenta Egila Levita pirmo runu Saeimā pēc stāšanās amatā. "Ja jaunais prezidents kaut ko minēja par slotām un izmēšanu, tad šī būtu brīnišķīgā iespēja pavērot, cik nopietni viņš to ir domājis. Pretējā gadījumā viņš pats kļūst par šīs shēmas sastāvdaļu," norādīja Hermanis.

Kā ziņots, 23.jūlijā VNĪ valde pieņēma lēmumu lauzt līgumu ar JRT ēkas rekonstrukcijas būvnieku Rere Būve 1. Būvnieka darbībā konstatēti būtiski pārkāpumi. Tostarp darbi veikti neatbilstošā kvalitātē, pirms darbu uzsākšanas nav pienācīgi izpētīta projekta dokumentācija, ir izsniegti nepatiesi apliecinājumi, kā arī nav ievēroti nolīgtie termiņi un darba drošības noteikumi.

Top komentāri

NePRāts
N
Var būt ne tikai partiju, bet arī atsevišķu personu labklājība pārāk atkarīga no valsts naudas "stumšanas" betonā? Vai kādam šajā valstī ir interese/spēja to ieraudzīt un pārtraukt? Jeb pietiek ar garīgu mastrubāciju LAMPĀ u.c.
rūgtā patiesība
r
Tāpēc jau vienai varen nacionālai partijai vajadzēja tik traki pēkšņi koncertzāli celt. Pirms mēneša likās, ka tā ir valsts galvenā prioritāte. Ne vairs ārstu un skolotāju algas, ne OIK, nekas vairs nebija svarīgs, tikai koncertzāle. Acīmredzot NA sponsori bija iespieduši stūrī un uzstādījuši ultimātus. Kamēr nebūs atšķetinātas būvnieku un partiju shēmas un kamēr nebūs godīgu konkursu, vispār neko jaunu par valsts naudu celt nedrīkst! Lai tiek galā ar esošajiem mēsliem, uzrēķiniem, tiesvedībām un noslepenotajiem izdevumiem (piem., Nacionālās bibliotēkas būvnieku strīdā ar KM).
Diemžēl
D
Tā kā projekts esošajā formā tehniski nav šajā vietā realizējams, tas jāpārveido (jāvienkāršo). Bez tam, jaunais būvnieks arī var ienest korekcijas, kas prasīs laiku. Tā rezultātā teātris uz ilgu laiku paliks Tabakas fabrikas teātris, kas nav tas sliktākais variants.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Reformas kļūdu labojums(11)

Latviešu vēsturisko zemju likuma pieņemšana varētu mazināt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) vājās vietas, jo šajā reformā problemātiska ir kultūrvēsturiskās identitātes stiprināšana, – cet...

Pasmelties pieredzi, atgriezties un to izmantot(3)

Darbdienā ap pusdienas laiku Ventspils tirgus placī rosība pamazām rimst. Īpaši aktīva tirdzniecība te norit piektdienās un sestdienās, bet noteiktos datumos norisinās gadatirgi un dažādi pasā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas