Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunais Rīgas teātris

Pēc sarunām vēl nezaudē cerību sadarboties

Nepieciešams laiks, lai pārskatītu būvnieka iesniegtos priekšlikumus, līdz ar to atsākt Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas darbus septembra sākumā nav iespējams, skaidro uzņēmuma Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

VNĪ gatavi ne tikai pārņemt JRT būvlaukumu, bet to arī apsargāt

Ņemot vērā būvnieka rīcību un nostāju, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) plāno tuvāko divu nedēļu laikā vienpusēji pārņemt Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu atbilstoši noslēgtajam līgumam, Dienai norāda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica. Būvniekam tikusi dota iespēja nodot objektu labprātīgi un pieturēties nosacījumiem, kas bijuši paredzēti līguma laušanas gadījumā. Vienlaikus VNĪ paredzējuši, ka sabiedrība RERE Būve 1 liks tam šķēršļus, taču uzsver – uzņēmuma atrašanās būvlaukuma teritorijā "pēc līguma uzteikuma ir prettiesiska". Atbilstoši noslēgtajam līgumam pasūtītāja vienpusējas atkāpšanās gadījumā būvniekam ir pienākums pasūtītāja norādītajā termiņā nodot objektu un būvnieka rīcībā esošo ar līguma izpildi saistīto dokumentāciju pasūtītājam, skaidro Gruškevica.

VNĪ valdes locekle Gruškevica: JRT pārbūves projekta ideja ir svarīgāka par būvnieka biznesa interesēm

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) solījums ir īstenot Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskās mājvietas pārbūvi, ievērojot drošību, kvalitāti, budžetu un termiņus atbilstoši sākotnējai iecerei par Eiropas līmeņa teātri. Kopš ir noslēgts līgums ar būvnieku, esam konstatējuši pārkāpumus vai nepieņemamu rīcību no būvnieka puses katrā no šiem aspektiem, uzsver VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Pārkāpumu dēļ līgumu lauž

Ņemot vērā Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības gaitā konstatētos nozīmīgos pārkāpumus, valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pieņēmusi lēmumu lauzt līgumu ar būvnieku, pilnsabiedrību RERE būve 1, vakar paziņoja VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

JRT rekonstrukcija: VNĪ lauzīs līgumu ar Rere Būve 1

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) lauzīs līgumu ar pilnsabiedrību Rere Būve 1 par Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas rekonstrukciju, aģentūru LETA informēja Rere Būve valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide