Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kontroles dienestam mainīsies vadītājs; izvēlētais kandidāts lūdz laiku apdomāties

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izvēlētais kandidāts Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatam ir lūdzis papildu laiku, lai izlemtu, vai ir gatavs ieņemt šo amatu, pirmdien preses konferencē paziņoja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors norādīja, ka izvēlētā personu nav saistīta ar Kontroles dienestu, bet ar jurisprudenci. Tāpat viņš uzsvēra, ka papildu laika lūgšana nenozīmē atteikšanos no kandidatūras, bet gan atbildības izrādīšanu un pārdomātu lēmumu pieņemšanu. "Ja ir šaubas, labāk tās izvērtēt sākumā, nevis uzņemties amatu un tad atkāpties," pauda ģenerālprokurors.

Kalnmeiers stāstīja, ka lūgumu pēc papildu laika saņēma 2.maijā, taču šis laiks, visticamākais, nepārsniegs divas nedēļas.

Komentējot savu izvēlēto kandidātu ģenerālprokurors norādīja, ka persona piedāvāja nākotnes vīziju un redzējumu, kā arī attīstības perspektīvu. Tāpat viņš uzsvēra, ka no jaunā vadītāja sagaida prasmi saliedēt kolektīvu, kā arī meklēt jaunus risinājumus darba uzlabošanai.

Ģenerālprokurors arī uzsvēra, ka gadījumā, ja kandidāts atteiks savu kandidatūru būs nepieciešama jauna komisija un jauna atlase, jo starpība starp kandidātiem bijusi būtiska.

Viņš norādīja, ka konkursā no prokuratūras neviena persona nepieteicās. "Jāņem vērā, ka aizejot no darba prokuratūrā un policijā, persona zaudē tiesības uz izdienas pensiju un tas ir būtiski bremzējošs apstāklis, lai pieņemtu lēmumu par dalību šādos konkursos," sacīja Kalnmeiers un piebilda, ka līdzīga situācija bija brīdī, kad tika meklēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienesta (KNAB) vadītājs, jo toreiz pirmajā kārtā netika atrasts piemērots kandidāts, kas kalpoja par iemeslu, lai veiktu izmaiņas likumā un darbu KNAB uzskatītu par izdienas turpinājumu.

Lai gan ģenerālprokurors uzsvēra, ka viņam nav iespējas šādu lēmumu ietekmēt, jo tas ir likumdevēju rokās. "Tomēr, ja valsts interesēs ir atrast spēcīgu vadītāju, tad kāpēc arī šādos gadījumos netiktu veiktas izmaiņas normatīvajos aktos, jo cilvēks, kurš nostrādājis 15 vai 18 gadus neies prom no sava amata, tādējādi zaudējot savu uzkrāto kapitālu," sacīja Kalnmeiers.

Viņaprāt ir aktuāls jautājums par Kontroles dienesta pārraudzības iestādi, jo Kontroles dienests, kas ir izpildvaras iestāde, atrodas Ģenerālprokuratūras pārraudzībā, kas ir tiesu varai piederoša iestāde. Ģenerālprokurors uzsvēra, ka šādā veidā tiek izjaukta varu sadalījuma struktūra un tas neatbilst Satversmei, viņš piebilda, ka pie šī jautājuma risināšanas tiks strādāts nākotnē.

Jau vēstīts, ka ģenerālprokurors pagājušajā nedēļā žurnālistiem paziņoja, ka viņam vēl jātiekas ar atsevišķiem amata pretendentiem, bet ne visiem četriem, kurus viņam ieteikusi Valsts kanceleja.

Iepriekš Kalnmeiers aģentūrai LETA sacīja, ka visi kandidāti uz dienesta vadītāja amatu strādā vai ir saistīti ar tieslietu jomu. Viņš atklāja, ka plāno iepazīties ar tiem diviem kandidātiem, kuriem bija lielākais punktu skaits.

Pretendentu vārdi netiek atklāti, taču publiski zināms, ka viens no viņiem bija esošais Kontroles dienesta vadītājs Viesturs Burkāns. Viņš šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

LTV ziņoja, ka divi galvenie favorīti konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta jeb Kontroles dienesta vadītāja amatu ir līdz šim 20 gadus dienestu vadījušais Viesturs Burkāns un zvērināta advokāte, Ārvalstu investoru padomes (ĀIP) Latvijā pārstāve Ilze Znotiņa.

papildināta visa ziņa

Top komentāri

sieviete ir un paliek sieviete
s
apdomāties vajag pirms pieteikšanās nevis čakarēt konkursu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Pār Deglava tiltu pārvietoties

Kopā nobalsojuši: 169

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Autoavārijā Mežciemā cietuši pieci cilvēki

Pirmdienas vakarā Rīgā, Šmerļa ielas un Sergeja Eizenšteina ielas krustojumā, notikusi divu automašīnu sadursme, kurā cietuši pieci cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas