Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Finanšu izlūkošanas dienests

Advokāts: FID ir jāuzliek par pienākumu veikt objektīvu izmeklēšanu, uzklausot privātpersonu par naudas līdzekļu izcelsmi

Novēršanas likuma piemērošanas procesu Finanšu izlūkošanas dienests (FID) var paplašināt un pakļaut Administratīvā procesa likuma regulējumam, kura ietvaros iestādes - tātad FID pienākums būtu veikt objektīvo izmeklēšanu, tajā skaitā uzklausīt privātpersonu par naudas līdzekļu izcelsmi, aģentūrai LETA sacīja Zvērinātu advokātu biroja CersJurkāns vadītājs un partneris Olavs Cers.

Znotiņa tiesām atkārtoti norāda: noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki jāaicina nav

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa atkārtoti uzsvērusi pārliecību, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lietās liecinieki uz tiesu nav jāaicina, jo to vairākums nekādus paskaidrojumus tāpat nebūs spējīgi sniegt. "Ko visi šie zicpriekšsēdētāji un zicdirektori no Lietuvas, Baltkrievijas, Kazahstānas vai citām valstīm var paskaidrot par naudas plūsmām uzņēmumā? Viņi neko nespēj pateikt par to, kā notikuši darījumi starp Seišelu salu, Belīzas un Kaimanu salās reģistrētajiem uzņēmumiem, " Znotiņa atzinusi intervijā Latvijas Avīze.

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu aizsākušas sarunas par Znotiņas atbilstību amatam

Problēmas ar nevainojamas reputācijas kritēriju noteikšanu likumā, kā arī aizvien nerimstošās sūdzības par finanšu sektoram noteiktajām pārmērīgajām prasībām valdības koalīcijā aizsākušas sarunas par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas Ilzes Znotiņas atbilstību amatam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Soda par to, ka uzticējušies Latvijas kredītiestāžu darbībai

Nav amatpersonu atbildības. Ir: "kā gribu, tā daru" un "es neatbildēšu ne par saviem rīkojumiem, ne par rīkojumu sekām". Kā tas ir iespējams tiesiskā valstī?! Kāpēc nevar saukt pie atbildības amatpersonu, kas nodara kaitējumu Latvijas valstij?! – intervijā Romānam Meļņikam pauž zvērināta advokāte Daiga Siliņa

Advokāti atklātā vēstulē aicina ģenerālprokuroru pārtraukt nepamatotu kriminālprocesu uzsākšanu pēc FID ziņojumiem

Zvērināti advokāti atklātā vēstulē lūdz ģenerālprokuroru Juri Stukānu "nekavējoties pārtraukt iedibināto nekontrolēto praksi kriminālprocesu uzsākšanai pēc Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) ziņojumiem". Kā norāda vēstules autori - nav pieļaujama FID nekritiska viedokļa akceptēšana noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanas jautājumos. Advokāti sagaida aktīvāku un saprotamu ģenerālprokurora pozīciju šajos sabiedrībai svarīgajos jautājumos.

FID vispirms publisko, tad paslēpj

Šķietami anekdotiski notikumi saistībā ar Ilzes Znotiņas vadītā Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vispirms publiskotiem, bet pēc tam lielā steigā noslepenotiem mācību materiāliem viņai pašai liek izsaukties: ''Pilnmēness!'' Taču patiesībā tie liek uzdot nopietnu jautājumu – cik ilgi vēl līdz brīdim, kad FID vadības paviršā un nolaidīgā attieksme pret informācijas aizsardzības mehānismiem novedīs pie nopietnas datu noplūdes ar smagām sekām, kādas jau ir gadījušās citās valstīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide