Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ēriks Kalnmeiers

Levits: Ģenerālprokuratūra šobrīd darbojas zem viduvējā līmeņa

Tieslietu padomes izsludinātajā konkursā uz ģenerālprokurora amatu pieteiktie kandidāti, visticamāk, visi izturēs drošības iestāžu slepeno pārbaudi, jo vairākumam jau patlaban ir darbam nepieciešama speciālā pielaide valsts noslēpumam. Tas nozīmē, ka Tieslietu padomei no astoņiem kandidātiem ar līdzvērtīgu izglītību un darba stāžu būs jāizraugās piemērotākais pretendents ģenerālprokurora amatam. Valsts prezidents Egils Levits raidījumam Nekā personīga norāda, ka līdz šim prokuratūra ir darbojusies zem viduvējā līmeņa, un kā pamatproblēmu min juridiskās un kriminālizmeklēšanas izglītības kvalitāti.

Ģenerālprokurors: Ar runām par "mantiniekiem" Bordāns demonstrē galīgu nekompetenci

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), paziņojot, ka Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja un ģenerālprokurora amatiem tiekot gatavoti "mantinieki" un esot ieceres tajos apstiprināt sev pietuvinātus cilvēkus, demonstrē galīgu nekompetenci, pirmdienas rītā Latvijas Radio izteicās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

AT plēnums atzinis, ka nav pamata Kalnmeiera atlaišanai

Augstākās tiesas (AT) plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik nav saskatāms pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai, piektdien notikušajā preses konferencē paziņoja AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Bordāns joprojām uzskata, ka ir nepieciešams vērtēt Kalnmeiera darbu

Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi bija pietiekami, lai rosinātu pārbaudi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, ar preses sekretāra Andra Vitenburga starpniecību aģentūrai LETA pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Kalnmeiers: Bordāns neievēroja ģenerālprokurora atlaišanas kārtību

Augstākās tiesas senatore Marika Senkāne nav konstatējusi pamatu Ērika Kalnmeiera atlaišanai, ko pieteikumā bija lūguši izvērtēt 39 Saeimas deputāti, tomēr pārbaudes materiālu izvērtēšanai un lēmuma sniegšanai tiks sasaukts AT plēnums. Kalnmeiers ceturtdien intervijā Rīta panorāmai norādīja, ka par tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) vēršanos pret viņu nav bijis īpaši pārsteigts un uzskata, ka viņa atlaišanas mēģinājums bijis politiski motivēts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide