Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ēriks Kalnmeiers

Ģenerālprokurors: Rimšēvičs kaut šodien var doties uz darbu

Ievērojot Eiropas Savienības Tiesas (EST) labvēlīgo spriedumu, kukuļņemšanā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kaut šodien var doties uz savu darbavietu Latvijas Bankā, otrdien žurnālistiem paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers asi kritizē tiesu reformu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers trešdien gadskārtējā virsprokuroru sanāksmē asi kritizēja tiesu reformu un kritiku veltīja arī tiesu spriedumu kvalitātei. Ģenerālprokurors norādīja, ka pēdējos gados pasliktinājusies pirmās un otrās tiesu instances nolēmumu kvalitāte. Par to liecina Ģenerālprokuratūras pērn sagatavotu iesniegumu un protestu skaits par jau spēkā esošajiem tiesas nolēmumiem kriminālprocesos, kuros Ģenerālprokuratūra saskatījusi likumpārkāpumus. Pērn Augstākā tiesā iesniegts 61 protests par spēkā stājušiem spriedumiem, kas ir par 29 protestiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Kalnmeiers: Rimšēviča lietas izmeklēšanā nav pārtraukumu

"Pēdējā laikā masu medijos ir mazāk bijis informācijas [par Rimšēviča lietu - red.], bet varu apgalvot, ka izmeklēšana noris (..) un nav pārtraukumu," otrdienas rītā intervijā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Oligarhu lietas izgāšanās detaļas

Par Kriminālprocesa izbeigšanu tā saucamajā oligarhu lietā, kuras dēļ savulaik Valsts prezidents Valdis Zatlers ar rīkojumu Nr. 2 iniciēja Saeimas atlaišanu, Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokuroru Modri Adleru un šīs nodaļas prokuroru Māri Leju, kas bija kriminālprocesu uzraugošais prokurors t.s. oligarhu lietā, izvaicā žurnālists Sandris Točs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide