Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Ņemot vērā to, kā izvērtās LU rektora amata vēlēšanas, universitāte nolēmusi pilnveidot normatīvos aktus, kas saistīti ne tikai ar rektora vēlēšanu norisi, bet arī balsošanas procedūru un kārtību, kādā ievēl Satversmes sapulces dalībniekus

Ministrija lēmumu tomēr pārsūdzēs

Turpināt risināt jautājumu tiesas ceļā nebūtu produktīvs lēmums, Dienai atkārtoti uzsver Latvijas Universitātes (LU) rektora amata izpildītājs Indriķis Muižnieks. Tomēr valdība pagājušajā piektdienā nolēma atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu pārsūdzēt nelabvēlīgo tiesas pieņemto pagaidu noregulējumu Muižnieka jautājumā. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) pēc ārkārtas sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka pārsūdzības dokumenti tiesā tiks iesniegti jau pirmdien.

Top komentāri

tiesa vēl neskatīja pēc būtības
t
Tiesa šo lietu pēc būtības vēl nemaz nav skatījusi. Tā viekārši apsvēra, vai no iespējamo seku skatpunkta Muižnieka palikšana pienākumu izpildītāja amatā nav labāks risinājums, nekā cita pienākumu izpildītāja iecelšana. Ja ieceļ citu pienākumu izpildītāju, tad gadījumā, ja lietā zaudē valdība, Muižniekam ir jāizmaksā kontribūcijas par dīkstāvi, savukārt, ja valdība vinnē, tad Muižnieku noņem bez papildu izmaksām
stulbums
s
pagaidu noregulējuma pārsūdzēšana ir bezjēdzīgs stulbums, jo tas darbojas līdz brīdim, kamēr tiesa lems pēc būtības. Labāk, lai gatavojas skatīšanai pēc būtības.
necieņa pret tiesu
n
Valsts puse, pārsūdzot 1.instances tiesas nolēmumu, faktiski izrāda necieņu pret pašas valsts iedibināto tiesu sistēmu. No vienas puses - valsts ar paaugstinātām tiesu nodevām un drošības naudām cenšas panākt, lai iedzīvotāji nepārsūdz nolēmumus visās instancēs, savukārt ar šādu rīcību faktiski tiek dots signāls, ka pirmā instance nav nekas tik nopietns, lai būtu vērts to respektēt. Pārsūdzēšanas tiesība ir jāatstāj privātpersonām. Valsts pusei vajadzētu respektēt pašas veidoto tiesu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas