Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Pievienotās vērtības teātris

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
nūū
n
zaigai tāpat kā taņai jātur kājas siltumā , jāsēž uz beņķa abām un jāgrauž sēmuškas nevis Latvijas budžetu .
ARGO
A
Tur, kur piedalās oranžie (Gaiļi, Gruškeviči u.c.) izmaksas uzreiz dubultojas, tas ir fakts. LU Jelgavas ielā - Kitijas Gruškevičas lolojums - 80 miljoni EUR!! Pilnīgs būvniecības un arhitektūras šits. Reāli tas maksā ~20 miljoniem. Kāda jēga salīdzināt ar Liepāju? Liepājas Dzintars tāpat kā Gaismas pils, Dienvidu tilts, Stradiņa slimnīcas korpuss - tie visi ir oranžie (Tautas partijas) projekti, par kuriem ir 2-3 reizes pārmaksāts. Kur meklēt naudu, oranžie? Kā parasti - pie saviem līkdeguņu draudziņiem - Lavents, Kargins, Vekselbergs u.c. Ne budžeta, ne ES līdzekļus JRT nav jāgulda. Bet ornažos, vislabāk - arestēt, tiesāt, ieslodzīt! Mēs visi no tā iegūsim, vispirms jau materiāli.
daži skaitļi
d
Liepājas jaunā modernā akustiskā koncertzāle 1000 skatītājiem arī ir izmaksājusi 31 miljonu. Visi šausminājās, ka pārāk dārgi. Bet Rīgā rekonstruē veco ēku 800 skatītājiem, un cena tāda pati. Liepājā turklāt bija īpašas prasības akustikai, kā dēļ Liepājas koncertzāle ir izmaksājusi 4,5 reizes dārgāk nekā divreiz lielākā Palangas koncertzāle (2000 skatītājiem - 7,3 miljonu izmaksas), kas tika būvēta aptuveni tajā pašā laikā. Tā kā Rīgas teātrim nav nekādu akustisko prasību un tajā ir tikai 800 vietas, tad būtu loģiski, ka tā izmaksas būtu vismaz divreiz mazākas par Palangas koncertzāles izmaksām. Bet pievērsiet uzmanību - Rīgas izmaksas vēl nav galīgas un var vēl pieaugt būvdarbu laikā.
Kritēriji
K
Tas tomēr ir pilsētas centrs, vecā apbūve, kā būs ar drošības jautājumiem un cilvēku plūsmu? Kāds bija sākotnējais uzstādījums un par ko tas izaudzis? Vai nebija jārīko jauns iepirkums?
  • 3
  • 0
Zinātājs
Z
JRT kopējā platība pēc pārbūves vairāk kā 11 000 kvadrātmetru, skańas izolācijas un akustikas specifika salīdzināma. Vietu skaits nav vienīgais salīdzināmais lielums.
  • 1
  • 0
daži skaitļi
d
Uzziņa: Palangas koncertzāles pamatakmens guldīts 2013.gada 6.decembrī, būves pirmā kārta – 4500 kvadrātmetrus lielā koncertzāle ar 2200 skatītāju vietām – bija jāpabeidz 20 mēnešos. Blakus koncertzālei atrodas renovētais kultūras centrs, kurā ir laba akustiskā kamerzāle ar 250 vietām. Projektu īsteno Palangas pilsētas pašvaldība, arhitekts – Aļģirds Stripinis, būvuzņēmējs – AS "Conresta". Zāles atklāšana: 2015.gada 12. un 13.decembrī. Koncertzāle atrodas: Vytautas 43, Palanga, Lietuva.
  • 8
  • 0
daži skaitļi
d
Palangas jaunajā zālē ir 2200 skatītāju vietas, taču izmaksājusi tā daudz lētāk nekā Lielais dzintars (7,3 miljoni eiro, no kuriem 2 miljonus piešķīra valsts, 3 miljonus – ES fondi un 2,3 – Palangas pašvaldība). Arī Palangas mērs, tāpat kā Uldis Sesks, savu koncertzāles jaunbūvi sauc par unikālu, kurai analogas nav visā Baltijas reģionā. "Mūsu mērķis bija veidot zāli ar ļoti augstu akustikas kvalitāti, ko var baudīt gan mūziķi, gan klausītāji. Palangas koncertzāle būvēta, izmantojot īpašu sienu materiālu, tā aprīkota ar iespaidīgām elektroakustiskajām sistēmām, kas ļauj pielāgot zāles akustiku dažādu mūzikas žanru prasībām. Analogas zāles nav visā Baltijas reģionā," portālam delfi.lt teicis Palangas mērs Šaruns Vaitkus.
  • 5
  • 0
valsti nozog sīkumos
v
Citāts: "21 miljonu eiro veido būvniecības izmaksas, bet 10 miljonus eiro – būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, ārvalstu ekspertu darbs". Tātad, 21 miljonu veido visi būvmateriāli un celtnieku darbs, bet 10 miljonus - dažu cilvēku konsultācijas.
Buba
B
Budžets (noteikts bakstot ar pirkstu gaisā) 10 mil , reāli PĀRSNIEGS 31 mil ( cik? 40 Mil? , 50 Mil?). Nu ļoti raksturīgi mūsu valstiņai. ( Zelta tilts latos: Keituss RD 2000.gadā 20 mil, tāme 2001. gadā 120 mil, galā ap 570 mil}
Par katru cenu
P
Mums visi objekti unikāli, tikai cilvēku paliek aizvien mazāk. Varbūt, vajadzēja vienkārši atjaunot Smiļģa teātri, tādā apmērā kādu pieļauj konkrētā pilsētvide un veselais saprāts.
Jānis
J
Jā, piekrītu. Vajadzētu sekot vaselajam saprātam, tas vienmēr ir labāk vēsturisko ēku kontekstā. Bet Zaiga ir aizrāvusies. 31 miljons. 3 zāles. Protams, prognozējamās izmaksas nav reālās izmaksas. Taču ZGB konkursa darbs nebija labākais, to visi jau ir aizmirsuši. Bija arī citi piedāvājumi.
  • 20
  • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Kariņam izveidot valdību un nodrošināt tai Saeimas atbalstu:

Kopā nobalsojuši: 2769

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dārgās partiju vēlmes grib atlikt(35)

Nākamās valdības veidotājiem ir zināms, ka Ministru kabineta deklarācijas melnrakstā iekļauto priekšlikumu īstenošana šogad prasītu 660 miljonus eiro "no neesošas naudas". 2019. gadā nav...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas