Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā 0 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Reklāmu pastkastēs mazāk nebūs

Jaunais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Einārs Cilinskis (NA) no nozares darba kārtības nav izņēmis sava priekšgājēja Edmunda Sprūdža (RP) ieceri ierobežot drukātās reklāmas apjomu. Lai gan Saeima rudenī neatbalstīja dabas resursu nodokļa ieviešanu neadresētajiem pasta sūtījumiem, Cilinskis apņēmies sagatavot jaunu piedāvājumu. "Iepriekšējais neguva atbalstu, jo nodokļa apmērs, iespējams, bija pārāk liels, tāpēc mēs domāsim, kā noteikt samērīgāku likmi," Dienai savus nodomus atklāj Cilinskis.

Bijušais nozares ministrs pauda pārliecību, ka nodoklis par neadresētajiem sūtījumiem liktu reklāmdevējiem apdomāties un argumentēja, ka drukātā reklāma ne vien nodara kaitējumu dabai un apgrūtina iedzīvotājus ar lieku makulatūru, bet arī veicina atkritumu apsaimniekošanas izmaksu pieaugumu. Jāpiebilst, ka asākos iebildumus pret VARAM ieceri pērn rudenī cēla Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija.

Vairākas vides aizstāvju organizācijas rīkojušas akcijas, bez maksas dalot uzlīmes ar uzrakstu «Neadresētus sūtījumus lūdzu neievietot». Kāds Latvijas Radio veikts eksperiments pierādīja, ka šāda uzlīme uz pastkastes par trim ceturtdaļām samazina saņemto bukletu daudzumu.

Savukārt no Latvijas pasta izplatītajiem reklāmas materiāliem iespējams atteikties, uzrakstot iesniegumu.

Taču lielveikali nav gatavi piekāpties - visu lielāko tirdzniecības tīklu pārstāvji uzsver, ka drukātā reklāma ir efektīvākais klientu informēšanas veids un avīžu iznākšanas dienās ievērojami pieaugot pārdošanas apjomi, atzinusi a/s Prisma Latvija pārstāve Māra Trēziņa. SIA Rimi Latvija cenšoties radināt pircējus pie digitālo kanālu izmantošanas un aicina pieteikties e-jaunumiem, taču gados vecākiem cilvēkiem ir ļoti svarīgi saņemt informāciju tieši savā pastkastītē, lai salīdzinātu cenu piedāvājumu starp dažādiem veikaliem un ietaupītu iepērkoties," skaidro Rimi Latvija pārstāve Kristīne Ciemīte-Kupre. Par drukātās reklāmas izdevīgumu patērētājiem iestājas arī SIA Maxima Latvija.

Visu rakstu lasiet piektdienas laikrakstā Diena

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas