Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Veikali

Atkal diskutē par veikalu slēgšanu svētkos

Lasot Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) paziņojumu presei «Svētkos veikali būs slēgti», var rasties priekšstats, ka jau pieņemts lēmums, turklāt tas attiecas uz visiem veikaliem. Patiesībā diskusijas ir vēl tikai priekšā, turklāt vismaz pagaidām izskatās, ka LTA un nozares arodbiedrības redzējums par problēmas risinājumu var atšķirties.  

Iedzīvotāji veikalos saziedojuši 19 150 eiro vairāku slimu bērnu ārstēšanai

Pusotra mēneša laikā iedzīvotāji veikalos Rimi un Supernetto izvietotajās ziedojumu kastītēs atstājuši 19 150 eiro - šie līdzekļi palīdzēs sniegt atbalstu 43 bērnu rehabilitācijai un ārstēšanai, portālu Diena.lv informēja Ziedot.lv pārstāve Ilze Ošāne.Labdarības akcijas sākotnējais mērķis bija savākt naudu 140 bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai.

Rekordvasara arī saldējuma, ūdens un ledus tirgotājiem

Ja mazumtirdzniecības tīkliem būtu jāveido pārdotāko preču tops, tad šovasar vēl tik izteikti kā nekad līderos izvirzītos ūdens, ledus un saldējums. Apkopojot vasaras pirmo mēnešu bilanci, nākas secināt, ka šie produkti pārdoti uz pusi vairāk nekā pērn šajā periodā. Par trešdaļu lielāki ir arī kvasa, aukstās tējas un kafijas pārdošanas apjomi, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Reklāmu pastkastēs mazāk nebūs

Jaunais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Einārs Cilinskis (NA) no nozares darba kārtības nav izņēmis sava priekšgājēja Edmunda Sprūdža (RP) ieceri ierobežot drukātās reklāmas apjomu. Lai gan Saeima rudenī neatbalstīja dabas resursu nodokļa ieviešanu neadresētajiem pasta sūtījumiem, Cilinskis apņēmies sagatavot jaunu piedāvājumu. "Iepriekšējais neguva atbalstu, jo nodokļa apmērs, iespējams, bija pārāk liels, tāpēc mēs domāsim, kā noteikt samērīgāku likmi," Dienai savus nodomus atklāj Cilinskis.

Veikalos tirgo ĢMO, bet to nemaz nenojauš

Tirgotājiem būtu jānodrošina, lai ģenētiski modificētus organismus (ĢMO) saturoši produkti veikalos būtu viegli identificējami, piemēram, tiem klāt jāpieliek atbilstoša norāde, tie jānovieto atsevišķi, taču tas ne vienmēr tiek ievērots. Turklāt atklājās, ka paši uzņēmēji nemaz nav zinājuši, ka tirgo šādus produktus, un šo faktu viņi uzzināja no Dienas.

Veikalos palielinājies pieprasījums pēc sāls un etiķa

Rimi un Supernetto veikalos palielinājies pieprasījums pēc precēm konservēšanai. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, šogad burkas, vāciņi, kā arī maisiņi un kastītes produktu saldēšanai pirktas divas reizes vairāk. Savukārt etiķis, salīdzinot ar augusta pirmo nedēļu, pirkts par aptuveni 300% vairāk, turklāt sāls pārdošanas apjomi Rimi veikalos palielinājušies par aptuveni 200%, portālu Diena.lv informēja SIA Rimi Latvia pārstāve Laura Podskočija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide