Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

SPRK pagarina universālā pasta pakalpojuma saistības ar Latvijas Pastu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 28.augustā lēma par universālā pasta (UP) pakalpojuma saistību pagarināšanu VAS Latvijas Pasts no 2020.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim. Tostarp noteikts, ka UP pakalpojuma saistības no nākamā gada attiecas arī uz abonēto preses izdevumu piegādi. Latvijas Pastam ir pienākums SPRK iesniegt Preses piegādes tarifu projektu.

Saskaņā ar Pasta likumu preses piegādes cenas šobrīd noteiktas ar Ministru kabineta noteikumiem, kuri spēkā ir vēl līdz šī gada 31.decembrim. Preses piegādi līdz šim veica Latvijas Pasts, kuram no valsts budžeta kompensēja zaudējumus, kas radušies, veicot Preses piegādes.

Jaunās saistības par preses piegādi bija ietvertas SPRK šī gada maijā izsludinātajā UP pakalpojuma konkursā. Ņemot vērā, ka konkurss noslēdzās bez rezultāta, tad atbilstoši spēkā esošajam regulējumam UP pakalpojumu uz laiku līdz diviem gadiem jāturpina sniegt tam pasta komersantam, kurš pildīja šīs saistības līdz konkursa izsludināšanas dienai. Proti, šajā gadījumā tas ir Latvijas Pasts.  

Savukārt, lai nodrošinātu preses piegādes nepārtrauktību, 28.augustā SPRK noteica Latvijas Pasts UP pakalpojuma saistību arī abonētās preses izdevumu piegādei. Proti, pienākumu ekonomiski izdevīgākajā veidā no 2020.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim nodrošināt Preses piegādi par vienotu tarifu visā Latvijas teritorijā. Regulators ar padomes lēmumu ir uzlicis par pienākumu Latvijas Pastam līdz šī gada 27.septembrim iesniegt aprēķināto Preses piegādes tarifu projektu.

Paralēli SPRK joprojām turpina vērtēt Latvijas Pasta aprīlī iesniegto UP pakalpojuma tarifu projektu. SPRK veicis rūpīgu tarifu projekta izvērtēšanu un organizējis uzklausīšanas sanāksmi, kurā Latvijas Pasta pārstāvji iepazīstināja ar izstrādātā tarifu projekta būtību un ekonomisko pamatojumu. SPRK vairākkārt tai  lūdzis iesniegt papildinformācijai un precizējumiem, uz kuriem sniegtas atbildes. Tas nozīmē, ka, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto projektu, tarifu vērtības vēl var mainīties.

UP pakalpojuma sniedzējam ir pienākums nodrošināt lietotājiem visā Latvijas Republikas teritorijā vienādas iespējas saņemt UP pakalpojumu par vienotu tarifu, kas ir ekonomiski pamatots. Pakalpojumu tarifus pasta nozarē nosaka pasta komersants, bet UP pakalpojuma tarifus apstiprina SPRK.

Atbilstoši Pasta likumam SPRK pienākums ir konkursa kārtībā noteikt UP pakalpojuma sniedzēju, uzraudzīt pasta pakalpojumu sniegšanu, tai skaitā UP pakalpojumu, kā arī pasta nozares normatīvo aktu ievērošanu. 

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka UPP konkurss noslēdzas bez uzvarētāja, ņemot vērā, ka konkursa vienīgais dalībnieks Latvijas pasts iesniedza sava piedāvājuma atsaukumu. Līdz ar to atbilstoši spēkā esošajam regulējumam UPP uz laiku līdz diviem gadiem turpina sniegt tas komersants, kurš pildīja UPP saistības līdz konkursa izsludināšanas dienai. Proti, šajā gadījumā tas ir Latvijas pasts. SPRK ir pienākums nākamo konkursu rīkot divu gadu laikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trieciens Rīgas viesnīcām(8)

Pieczvaigžņu viesnīca Pullman Riga Old Town Vecrīgā viesus vairs neuzņems, Dienai apliecina viesnīcas ģenerāldirektors Valdis Vanadziņš. Pārējās viņa pārvaldītās viesnīcas – Mercure un Ibis Centr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas