Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +7 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Tirgotāji: Latvijā eiro viltojumi nav sastopami biežāk kā savulaik latu viltojumi

Latvijā mazumtirdzniecības tīkos eiro viltojumi nav sastopami biežāk kā savulaik latu viltojumi un šogad atklāti vien atsevišķi mēģinājumi maksāt ar viltotiem eiro, atzinuši aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Mazumtirgotāja Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere norāda, ka līdz ar eiro ieviešanu Rimi veikalos nav pieaudzis mēģinājumu skaits norēķināties ar viltotu naudu, salīdzinot ar laiku, kad bija lati. "Gada sākumā mēģinājumu norēķināties ar viltotu valūtu skaits bija vēl mazāks nekā pirms eiro ieviešanas. Savukārt pēdējos mēnešos - septembrī, oktobrī - šādu gadījumu ir kļuvis vairāk, sasniedzot tādu pašu apmēru, kā norēķinos ar latiem," sacīja Valnere.

Pēc viņas teiktā, vairāk nekā 100 Rimi veikalos pēdējos mēnešos katrā novēroti vidēji desmit mēģinājumi maksāt ar viltotu valūtu un visbiežāk mēģināts norēķināties ar viltotu 20 eiro banknoti. Valnere piebilda, tā kā Rimi veikalos ir iegādāti banknošu skeneri, neīstu naudu kasieri atklāj vēl pirms norēķins tiek veikts.

Mazumtirgotāja Maxima Latvija Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris norāda, ka kopš šā gada sākuma Maxima saskārusies ar aptuveni 20 mēģinājumiem norēķināties ar viltotu valūtu. "Kopumā jāsaka, ka, ņemot vērā ikdienas pircēju un finanšu plūsmu, to [mēģinājumus norēķināties ar viltotu valūtu] nevarētu saukt par tendenci," sacīja Beseris.

Pēc viņa teiktā, biežāk atklātie viltojumi ir bijuši banknotes 50 eiro nominālvērtībā, seko 20 eiro banknotes.

Arī mazumtirgotāja Elvi Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine aģentūrai BNS sacīja, ka, aptaujājot Elvi franšīzes partnerus, šā gada laikā kopumā ir bijuši daži gadījumi, kad veikalos konstatētas viltotas banknotes. Vienlaikus viņa norādīja, ka par tendencēm, piemēram, par kādu konkrētu viltotas banknotes nominālvērtību vai viltojumu regularitāti nevar spriest.

Tāpat viņa uzsvēra - lai nodrošinātos pret viltoto banknošu nokļūšanu veikalu Elvi kasēs, tajos ir iegādāti banknošu skeneri, kas ļauj pārbaudīt naudas īstumu pāris sekundēs.

Kā zināms, Latvija šogad 1.janvārī kļuva par 18.eiro zonas valsti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jāpalielina nodokļu ieņēmumi(64)

Nodokļu ieņēmumu palielināšana ir viens no svarīgākajiem kritērijiem nodokļu sistēmas uzlabošanai – ar šādu secinājumu klajā nākusi Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Š...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas