Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ukrainas aizsargiem nosūta Latvijā ražotu atmīnēšanas robotu un munīcijas neitralizēšanas komplektus

Turpinot atbalstu Ukrainas aizsardzības spēkiem, par sabiedrības ziedojumiem ir sagādāts nākamais humānās palīdzības sūtījums ar Latvijā ražotām militārām precēm - atmīnēšanas robotu un 4000 munīcijas neitralizēšanas komplektiem teju 100 000 eiro vērtībā, informēja labdarības organizācijas Ziedot.lv komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Portālā "Ziedot.lv" Ukrainas atbalstam līdz šim brīdim saziedoti 22,8 miljoni eiro, no kuriem 13,2 miljoni eiro Ukrainas aizsardzības spēkiem. Tie ir Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumi, lai izteiktu atbalstu Ukrainai un palīdzētu uzvarēt Krievijas sākto pilna mēroga karu.

Pagājušā gada novembrī "Ziedot.lv" sāka ziedojumu kampaņu "Labas ziņas", kurā ikviens bija aicināts ziedot līdzekļus Latvijā ražotu militāro preču iegādei Ukrainas brīvības aizstāvjiem. Par saziedotajiem līdzekļiem Ukrainai tika nosūtīti jau četri militārie skūteri, deviņi kvadricikli un platformas, divi gaismas stabi ar ģeneratoriem, ieroču platformu un autonomā elektroapgādes sistēmu. Līdz šim sniegtais atbalsts 365 000 eiro apmērā.

Šodien sagatavots nākošais sūtījums ar Latvijā ražotām militārām precēm - autonomi vadītu atmīnēšanas robotu "Labais" un 4000 nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas komplektiem "UXO".

Ukrainas ārkārtas situācijas dienests ziņojis, ka Krievijas armija ir mīnējusi 30% valsts teritorijas, kas ierindo Ukrainu kā visvairāk mīnēto valsti pasaulē. Ar mīnām klāti ir gan zemnieku lauki, gan bērnu rotaļlaukumi, gan rūpnīcu teritorijas. Lai attīrītu Ukrainu no mīnām, vajadzētu 757 gadus, sacīja Ošāne.

Latvijas uzņēmums "LV-TEH" sadarbībā ar Ukrainas bruņoto spēku inženieru un sapieru vienībām uzbūvējis atmīnēšanas robotu "Labais", kas var darboties autonomi un attālināti vadāms, neapdraudot atmīnēšanas speciālistu. Ierīce ir domāta visu veidu sprādzienbīstamu priekšmetu vai munīcijas iznīcināšanai. Robota nelielie izmēri ļauj tam darboties sarežģītos apstākļos ar ierobežotu telpu. Atmīnēšana tiek veikta ar teleskopiskā divlīmeņa trala palīdzību. Atmīnēšanas mašīna paredzēta dažāda veida atmīnēšanas darbiem, pamatā lauksaimniecības zemes un atbrīvoto teritoriju atmīnēšanai, kā arī to varēs izmantot tuvāk frontes līnijai dažādu kaujas uzdevumu veikšanai.

Latvijas uzņēmums "Teters" izstrādājis munīcijas neitralizēšanas komplektus "UXO". Uz Ukrainu tiek nosūtītas 4000 vienības, kas var veikt visa veida nesprāgušas munīcijas neitralizēšanu uz zemes kārtas.

Kopējais humānās palīdzības sūtījumu izmaksas ir 99 400 eiro.

"Ziedot.lv" aicina turpināt ziedot un atbalstīt Ukrainu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas