Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vairums jauniešu jau karjeras sākumā "uz rokas" vēlētos saņemt vairāk par 750 eiro

57% Latvijas jauniešu, sākot darba gaitas, vēlētos saņemt vairāk nekā 750 eiro pēc nodokļu nomaksas, liecina SEB bankas veiktais pētījums Jauniešu darba alga - iedomas vai realitāte.Kā rāda pētījuma rezultāti, visvairāk Latvijas jauniešu - 34% - pēc nodokļu nomaksas vēlētos saņemt 501 līdz 750 eiro algu, 33% - 751 līdz 1000 eiro, 14% - 1001 līdz 1500 eiro, bet 10% vēlētos saņemt vairāk par 1500 eiro lielu atalgojumu.

No Baltijas valstīm visaugstākās prasības ir Igaunijas jauniešiem, kur vairāk par 750 eiro vēlas saņemt 72% jauniešu, bet vispieticīgākie ir lietuvieši - virs 750 eiro "uz rokas" vēlētos saņemt 31% jauniešu.22% Igaunijas jauniešu vēlētos saņemt 501 līdz 750 eiro, kamēr Lietuvā šāds atalgojums būtu pieņemams 47% jauniešu.Komentējot pētījuma rezultātus, SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis sacīja, ka katrā valstī esošās atalgojuma prasības varētu būt saistītas ar dzīves un atalgojuma līmeni konkrētajā valstī. "Tā kā Igaunijā ir lielākais vidējais atalgojums starp Baltijas valstīm, tad arī jaunieši Igaunijā ir ar augstākām prasībām uz pirmo algu," sacīja Rudzītis. "Pārsteidzoši, ka 10% Latvijas jauniešu sagaida, ka pirmajā darba vietā nopelnītā mēnešalga būs gandrīz divreiz lielāka par vidējo izpeļņu valstī."SEB bankas aptaujā par jauniešu finansēm un nākotnes plāniem skaidrots, cik lielu atalgojumu, sākot darba gaitas, sagaida jaunieši Baltijas valstīs un vai jauniešu gaidas atbilst darba tirgus situācijai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jauni pieraksti vien rudenī(3)

No šīs piektdienas, 29. maija, slimnīcas paplašina savu dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpoj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas