Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

SEB

Zviedrijas regulators piemēro SEB 95 miljonu eiro naudassodu

Zviedrijas finanšu regulators Finansinspektionen ceturtdien Zviedrijas banku grupai SEB Group piemērojis naudassodu viena miljarda kronu (95 miljonu eiro) apmērā par trūkumiem naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu ievērošanā Baltijas valstīs.

Gašpuitis: Maija rūpniecības dati uzmundrina

Pēc aprīļa ne pārāk izteiksmīgā veikuma, maija rūpniecības dati uzrāda patīkamu dinamiku, respektīvi, šā gada maijā rūpniecības apjomi gada laikā ir auguši par 5,1%. Apstrādes rūpniecība palielinājās par 5,3%, bet elektroenerģijas un gāzes apgāde par 4,8%.Nozīmīgākais pieaugums apstrādes rūpniecībā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā (+25%), gatavo metālizstrādājumu ražošanā (+20%), iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (+17%), kā arī kokrūpniecībā (+6%).

SEB Mājokļu cenu indikators: Sarūk iedzīvotāju optimisms par mājokļu cenu pieaugumu

Šogad pavasarī nekustamā īpašuma cenu pieaugumu nākamo 12 mēnešu laikā prognozēja 42% aptaujāto iedzīvotāju, kas ir par četriem procentpunktiem mazāk nekā 2015.gada nogalē. Savukārt mājokļa cenu krituma prognozētāju skaits ceturkšņa laikā palielinājies par diviem procentpunktiem, secināts jaunākajā SEB Mājokļa cenu indikatora apskatā.

Gašpuitis: Martā apstrādes rūpniecības izaugsme nostiprinās

Šā gada martā rūpniecības izlaide uzrādīja kāpumu par 2,7%. Jo īpaši patīkami, ka nostiprinājās pieaugums apstrādes rūpniecībā, kuras apjomi gada laikā palielinājās par 3,7%. Elektroenerģijas un gāzes apgāde palielinājās par 0,1%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē apjomi kritās par 4,9%. Lielāko pieaugumu apstrādes rūpniecībā uzrādīja nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozare (+27,8%), ķīmisko produktu (+18%), kā arī kokrūpniecības nozare (+10,7%).

Gašpuitis: Visticamāk, eksporta izaugsme šogad izpaliks

Ārējās tirdzniecības kritums janvārī ir satraucošs signāls, kas nozīmē, ka Krievijas negatīvā ietekme turpina par sevi atgādināt un uzlabojumi tuvākajā laikā nav gaidāmi, vērtē SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Gašpuitis: Deflācija atkal atgriežas. Cik ilgi šoreiz?

Februārī patēriņa cenu līmenis mēneša laikā pieauga par 0,1%. Izmaiņas mēneša laikā galvenokārt veidoja sezonālie faktori, kā arī krītošās energoresursu cenas. Neskatoties uz nelielo kāpumu mēneša laikā, cenu līmenis gada laikā ir pazeminājies par 0,5%. Precēm cenas samazinājās par 1,2%, turpretim pakalpojumiem tās pieauga par 1,4%.

Gašpuitis: Rūpniekiem būs nepieciešama apņēmība un izveicība

Pēc visai vājajiem oktobra datiem, 2015.gada novembrī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 0,2%. Gada laikā rūpniecības apjomi ir auguši par 4,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā par 3,8%. Lielākais produkcijas pieaugums gada laikā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu (+34,7%), mēbeļu (+19,9%), ķīmisko vielu un produktu ražošanā (+13,2%), kā arī kokrūpniecības nozarē (+6,6%).

SEB: Turpmākais likmju celšanas cikls ASV būs pārdomāts un lēns

Pēc septiņu gadu "nulles procentu likmju" perioda ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) vakar izšķīrās par bāzes likmes palielināšanu. Turpmākais likmju celšanas cikls būs pārdomāts un lēns, ņemot vērā to, ka inflācija tiek kontrolēta un ekonomika ir jutīga pret procentu likmju izmaiņām, vērtē SEB analītiķi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide