Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

SEB

SEB Mājokļu cenu indikators: Sarūk iedzīvotāju optimisms par mājokļu cenu pieaugumu

Šogad pavasarī nekustamā īpašuma cenu pieaugumu nākamo 12 mēnešu laikā prognozēja 42% aptaujāto iedzīvotāju, kas ir par četriem procentpunktiem mazāk nekā 2015.gada nogalē. Savukārt mājokļa cenu krituma prognozētāju skaits ceturkšņa laikā palielinājies par diviem procentpunktiem, secināts jaunākajā SEB Mājokļa cenu indikatora apskatā.

Gašpuitis: Martā apstrādes rūpniecības izaugsme nostiprinās

Šā gada martā rūpniecības izlaide uzrādīja kāpumu par 2,7%. Jo īpaši patīkami, ka nostiprinājās pieaugums apstrādes rūpniecībā, kuras apjomi gada laikā palielinājās par 3,7%. Elektroenerģijas un gāzes apgāde palielinājās par 0,1%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē apjomi kritās par 4,9%. Lielāko pieaugumu apstrādes rūpniecībā uzrādīja nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozare (+27,8%), ķīmisko produktu (+18%), kā arī kokrūpniecības nozare (+10,7%).

Gašpuitis: Visticamāk, eksporta izaugsme šogad izpaliks

Ārējās tirdzniecības kritums janvārī ir satraucošs signāls, kas nozīmē, ka Krievijas negatīvā ietekme turpina par sevi atgādināt un uzlabojumi tuvākajā laikā nav gaidāmi, vērtē SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Gašpuitis: Deflācija atkal atgriežas. Cik ilgi šoreiz?

Februārī patēriņa cenu līmenis mēneša laikā pieauga par 0,1%. Izmaiņas mēneša laikā galvenokārt veidoja sezonālie faktori, kā arī krītošās energoresursu cenas. Neskatoties uz nelielo kāpumu mēneša laikā, cenu līmenis gada laikā ir pazeminājies par 0,5%. Precēm cenas samazinājās par 1,2%, turpretim pakalpojumiem tās pieauga par 1,4%.

Gašpuitis: Rūpniekiem būs nepieciešama apņēmība un izveicība

Pēc visai vājajiem oktobra datiem, 2015.gada novembrī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 0,2%. Gada laikā rūpniecības apjomi ir auguši par 4,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā par 3,8%. Lielākais produkcijas pieaugums gada laikā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu (+34,7%), mēbeļu (+19,9%), ķīmisko vielu un produktu ražošanā (+13,2%), kā arī kokrūpniecības nozarē (+6,6%).

SEB: Turpmākais likmju celšanas cikls ASV būs pārdomāts un lēns

Pēc septiņu gadu "nulles procentu likmju" perioda ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) vakar izšķīrās par bāzes likmes palielināšanu. Turpmākais likmju celšanas cikls būs pārdomāts un lēns, ņemot vērā to, ka inflācija tiek kontrolēta un ekonomika ir jutīga pret procentu likmju izmaiņām, vērtē SEB analītiķi.

Vairums jauniešu jau karjeras sākumā "uz rokas" vēlētos saņemt vairāk par 750 eiro

57% Latvijas jauniešu, sākot darba gaitas, vēlētos saņemt vairāk nekā 750 eiro pēc nodokļu nomaksas, liecina SEB bankas veiktais pētījums Jauniešu darba alga - iedomas vai realitāte.Kā rāda pētījuma rezultāti, visvairāk Latvijas jauniešu - 34% - pēc nodokļu nomaksas vēlētos saņemt 501 līdz 750 eiro algu, 33% - 751 līdz 1000 eiro, 14% - 1001 līdz 1500 eiro, bet 10% vēlētos saņemt vairāk par 1500 eiro lielu atalgojumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide