Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki atklātā vēstulē vērsušies pret IZM jauno doktorantūras modeli

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
tādi esam
t
Austrumieropas (bijušo postkomunisma) valstu muļķīga izrādīšanās. Ko tad prasām krievvalodīgajiem apgūt šo ķēķa valodu, ja tajā pat promocijas darbu nevarēs uzrakstīt? Un kur paliek kladzināšana par Latvijas valsts identitāti, kur valoda ir vissvarīgākā? Pietuka Krustņi bija, ir un būs visos laikos.
T. A.
T
Interesanti būtu analizēt, kuras zinātnes nozaru grupas pārstāv šie zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki. Nepārprotiet, tā nebūtu vēršanās pret Jums, vēstules parakstītājiem, bet gan tikai problēmas būtības izpēte. Varbūt, ka šāda analīze ļautu virzīties uz savstarpēju sapratni.
sorry
s
Par ko strīds??? Kad aspirantūra vai vēl senāk kandidatūra nozīmēja īstu zinātniskas pētniecības laiku, kad jaunais talants reāli atklāja ko jaunu, varēja uztraukties par prasībām. Tagad, kad doktorantūra ir parasta maģistratūra-2, kāda nozīme. Secinu tikai vienu, visi valdošie savus grādus jau nopirkuši un kā jau latvieši, grib pabojāt dzīvi nākamajai paaudzei.
Tālis Abriņš
T
Kāpēc nenotiek modeļa publiska apspriešana, piemēram, e-vietnē vai citur, bet rakstām protesta vēstules nevis apkopojam ierosinājumus, organizējam diskusijas un apzinām līdzīgus procesus kaimiņvalstīs?
Māris Apanausks
M
Jā, pret disertāciju rakstīšanu krievu valodā šāda vēršanās nenotika, jo iespējams bija neiedomājama.
Tija
T
Kartejais trauksmes zvans, ka ta purva ragana Suplinska ir jadzen prom no valdibas, Izglitibas ministrijas, tapat ir jatriec rata Bordans, Vinkele, Petkevica, Gerhards..
>Tija
&
Vai bez apsaukāšanas un birku piekarināšanās ir arī citi domu graudi jūsu apcirknī.
 • 3
 • 1
Tālis Abriņš
T
Kur jūs bijāt agrāk? Kā parasti Latvijā protestētāji iesaistās finiša taisnē, jo bļaustīties pie finiša ir daudz vieglāk nekā sadarboties un piepūlēties visa procesa garumā.
>A.S.
&
Kuram sākums, kuram beigas. Vēstulē izteiktais aicinājums liecina drīzāk par procesa beigām. Varbūt sākums ir vēstules rakstīšana?
 • 2
 • 0
A. S.
A
Lieta tāda, ka šis jau ir tas procesa sākums.
 • 3
 • 2
mierīga atbilde
m
Vajag mācīties no igauņiem un zviedriem, bet bez angļu valodas nu nevar nekā, ja grib starptautisku apriti un augstskolas prestižu.
>A.S.
&
Esmu bijis oponents disertāciju aizstāvēšanā Igaunijā un Lietuvā. Tur disertācijas (vismaz eksaktajās zinātnēs) raksta angļu valodā, bet kopsavilkums ir attiecīgās valsts valodā. Latvijā ir tā jocīgi, kad disertāciju vērtēšanā ir jāpiedalās ārzemju eksperti, bet disertācija tiem tiek izsniegta latviešu valodā.
 • 4
 • 2
A. S.
A
Tie, kas grib starptautisku apriti, tie to var panākt arī tad, ja pašu promocijas darbu saraksta latviski. Publikācijas taču mēdz rakstīt angļu valodā, vai kādā citā starptautiskā nozares valodā. Un vēl ir arī obligātie kopsavilkumi angļu valodā. Tas, ko vēlas pateikt inteliģence ir, ka, ja nebūs latviešu valoda arī zinātnē, nebūs iespēja latviski pastāstīt par notiekošajiem procesiem skolās.
 • 7
 • 3
VVZ
V
Latvijā doktorantūra eksaktajās zinātnēs nav iespējama pēc definīcijas materiāli- tehniskās un intelektuālās bāzes trūkuma dēļ. Varam gatavot "zinātņu doktorus" tikai teoloģijā, Saules dainu pētniecībā, prievīšu rakstu pētniecībā, filosofijā un socioloģijā. Nopietnās zinātnēs Latvija ir iesprūdusi pagājušā gadsimta astoņdesmitajos, ar visu tehnisko bāzi un vecuma marasma mocīto profesūru, kuru noteiktās aprindās dēvē par "vecajiem perduniem".
>VVZ
&
Tāds spriedums ir stipri pārspīlēts un tendenciozs...
 • 3
 • 0
Līdzvērtīgasituācija
L
"Atteikšanās no pilnvērtīgas latviešu valodas klātbūtnes (LATVIJAS RADIO UN TELEVĪZIJĀ) var nelabvēlīgā un neglābjamā veidā ietekmēt latviešu valodas dzīvotspēju, valodas statusu un prestižu sabiedrībā."

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas