Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Doktora grāds

Zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki atklātā vēstulē vērsušies pret IZM jauno doktorantūras modeli

Vairāk nekā 800 zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki atklātā vēstulē vērsušies pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), Ministru kabineta un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), lūdzot pārskatīt ministrijas rosināto jauno doktorantūras modeli, aģentūrai LETA pavēstīja Ventspils Augstskolas docents, viens no vēstules iniciatoriem Jānis Veckrācis.

Doktora grādus varētu apšaubīt arī citās augstskolās

Problēmas ar zinātņu doktoru grādu piešķiršanu ir konstatētas ne tikai Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA) un Latvijas Universitātē (LU), bet nu jau arī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Zinātnes padomē atzīst, ka taisnība ir tiem, kas saka, ka dažās jomās piešķirtos doktora grādus var apšaubīt un līdzšinējā prakse noteikti ir jāpārtrauc.

RPIVA nelikumīgi izsniegusi 8 doktora grādus, LU to skaits vēl nav apzināts

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA) prettiesiski piešķirti astoņi doktora grādi, bet Latvijas Universitātē (LU) to skaits vēl nav apzināts, pirmdien intervijā LTV raidījumā Rīta Panorāma atzina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vadītāja Inita Juhņēviča. Vienlaikus gan viņa norādīja - problēmas ar grādu piešķiršanu ir saistītas ar līdz galam nenokārtotiem normatīvajiem aktiem, ko būtu iespējams izdarīt aptuveni mēneša laikā.

RPIVA norāda uz nepilnībām atbildības jomu sadalījumu normatīvajos aktos

Saistībā ar uzsākto Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārbaudi par doktora zinātnisko grādu piešķiršanu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA), augstskolas pārstāvji pauž nostāju, ka, ja arī kādi pārkāpumi ir notikuši, tad RPIVA tajos vainojama vismazāk, portālam Diena.lv norāda skolas pārstāve Ligita Āzena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide