Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropas Parlaments aicina sūdzēt Lukašenko režīmu Starptautiskajā tiesā

Eiropas Parlaments (EP) pauž solidaritāti ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Latviju, kuras skāruši Baltkrievijas hibrīduzbrukumi, vienlaikus aicinot sūdzēt Aleksandra Lukašenko režīmu tiesā, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā EP pauž stingru solidaritāti Lietuvai, Polijai un Latvijai, kā arī citām ES dalībvalstīm, pret kurām Baltkrievijas režīms vēršas ar mēģinājumiem iedzīt ievērojamu skaitu migrantu un bēgļu ES teritorijā, novedot pie simtiem cilvēku aizturēšanas un vairākiem nāves gadījumiem.

EP deputāti uzsver, ka nelikumīgā ES ārējās robežas šķērsošana, ko rīko Baltkrievija, apvienojumā ar dezinformācijas kampaņu ir hibrīdkarš, kura mērķis ir iebiedēt un destabilizēt ES.

Viņi prasa ES iestādēm un dalībvalstīm steidzami risināt daudzdimensionālo krīzi pie Baltkrievijas robežas, palīdzēt migrantiem, kas iestrēguši pie ES robežām ar Baltkrieviju, un sniegt viņiem nepieciešamo atbalstu. Viņi arī aicina Polijas, Latvijas, Lietuvas un citu skarto dalībvalstu iestādes nodrošināt ES un starptautisko cilvēktiesību ievērošanu arī ārkārtas situācijā, tostarp nodrošinot patvērumu un mediju, pilsoniskās sabiedrības organizāciju un juridiskās palīdzības sniedzēju piekļuvi pierobežai.

Vienlaikus rezolūcijā EP aicina apsvērt iespēju Baltkrievijas lietu nodot izskatīšanai Starptautiskajā tiesā, lai Aleksandru Lukašenko un viņa režīma locekļus personiski notiesātu par noziegumiem, kas masveidā izdarīti pret Baltkrievijas iedzīvotājiem. Tas jādara, pamatojoties uz Čikāgas konvencijas, Monreālas konvencijas un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencijas pret spīdzināšanu pārkāpumiem.

EP deputāti arī "turpina nosodīt represijas, spīdzināšanu un sliktu izturēšanos pret Baltkrievijas miermīlīgajiem iedzīvotājiem", kas nav rimušās, kopš pagājušā gada augustā sākās tautas protesti pret Baltkrievijas krāpnieciskajām prezidenta vēlēšanām.

EP deputāti pauž nožēlu, ka noteiktās ekonomiskās sankcijas ir tikai daļēji ietekmējušas Lukašenko režīmu. Tāpēc tas aicina ES dalībvalstis šīs sankcijas stiprināt, koncentrējoties uz nozīmīgām Baltkrievijas ekonomikas nozarēm. ES steidzami jāturpina arī piektā sankciju kopuma īstenošanu pret personām un vienībām, kas iesaistītas Baltkrievijā īstenotajā apspiešanā un represijās.

Viņi arī aicina sniegt atbalstu Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai brīvu un godīgu vēlēšanu organizēšanā ar starptautisku novērošanu.

EP deputāti nosoda nemitīgos Lukašenko un Krievijas prezidenta Vladimira Putina darījumus, un vēlreiz prasa nodot atklātībai informāciju par Krievijas atbalstu Lukašenko īstenotajai brutālajai Baltkrievijas iedzīvotāju apspiešanai, kā arī par Krievijas iesaisti Lukašenko režīma hibrīddarbībās pret ES.

Rezolūciju Eiropas Parlaments pieņēma ar 506 balsīm par, 29 pret un 139 atturoties.

 

Top komentāri

starp citu
s
Polijas Konstitucionālā Tiesa ir nolēmusi, ka Polijas likumiem ir augstāks spēks nekā Eiropas likumiem. Francijas politiķi prasa to pašu noteikt arī Francijā.
laba ideja
l
Tam vīrelim ir līdzīga mentalitāte kā Hitleram un Staļinam.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits