Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā 0 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Koncertzāles visjaunākie laiki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Neslāvs
N
padlatviešiem un krievu kolonistiem šķiet, ka kultūra ir krievu(okupantu) TV. Iet kopā ar vodku un peļmeņiem...
Viesi
V
Jautājums - kad uz Latviju atgriežas spēlēt mūsu izcilie meistari, kas nes Latvijas vārdu pasaulē - Gidons Krēmers, Mariss Jansons, Andris Nelsons, Elīna Garanča, Kristīne Opolais, Baiba Skride, ņemot līdzi izcilākos orķestrus (Gewandhaus Leipzig, Bayerische rundfunk, Royal Concertgebouw Amsterdam, Boston Symphony orchestra), kur lai viņi uzstājas? VEF kultūras pilī? Ziedoņa zālē? Brauc uz Rēzekni? Mūsu opera, protams, ir skaista, bet tajā ietilpst tikai 1000 klausītāju un akustika, orķestrim spēlējot uz skatuves, ir patiesi briesmīga. Lielā Ģilde, kur vismaz ir akustikas pazīmes, ir par mazu. Tad sakiet, kur? Kā lai Latvija, kas ir devusi tik daudz fantastisku mākslinieku šai pasaulei, uzņem viņus atpakaļ?
Atpakaļ neviens pat
A
netaisās:))) Tā ir tīra demagoģija.
 • 7
 • 3
rūgtā patiesība
r
1000 cilvēku zāle Latvijā ir ļoti ok. Elbas filharmonijas kapacitāte ir 2000. Nav nekā skumjāka kā uzstāties pustukšā zālē. Priekš Latvijas 1000vietīgas zāles regulāra piepildīšana ir neiespējama misija. Latvijas demogrāfija ir tāda, kāda nu tā ir.
 • 11
 • 4
?
?
Kāpēc orķestri no Leipcigas un Minhenes nevarētu uzstāties Gorā vai Liepājā? Viņiem pat neliktos ne mazākā mērā dīvaini, ka smalkākā koncerztzāle bav valsts galvaspilsētā, Vācijā tak Elbas filharmonija nav Berlīnē, šie orķestri nav no Berlīnes. Apsēstība ar to, ka visam jābūt Rīgā, ir slima. Kam nopietni interesēs tā mūzika, aizbrauks arī uz Rēzekni.
 • 14
 • 2
pupu mizas?
p
Mums nav mūzikas kritikas, un Latvijā ir ļoti maz ievērības cienīgu mūziķu. Viens grupējums sagrābis visu savās rokās - šnē, "dižais mūziķis silabriedis" utml., manuprāt, pārpratumi. Latviešu tauta izmirst, bet šiem vajag dižoties?
Man var
M
par šnē koncertu piemaksāt, lai es to klausītos. Obojists bija labs, bet diriģents nemāksliniecisks. Kuzmam ir līdzīgi.
 • 2
 • 2
rūgtā patiesība
r
Tīri tādai situācijas ilustrācijai. Sinfonietta Riga ir 2 koncerti aprīlī (viens Ģildē, viens Domā - Lielās Piektdienas Stabat Mater). Un 2 maijā (sezonas slēgšana Gorā). Neviens no šiem koncertiem nav izpārdots. Lielās Piektdienas koncerta biļete maksā 12 eiro, nav pārdota pat desmitā daļa biļešu. Ok, tā ir brīvdiena, cilvēki brauc ārā no pilsētas utt. Un tomēr.... ir taču skaidrs, ka tik dārgā koncertzālē nevarēs atļauties biļetes par 12 eiro. Vai arī tā visu laiku būs nopietni finansiāli jāstutē valstij, lai vispār kāds tur ietu tos koncertus klausīties par cenu, ko ir gatavi un spējīgi samaksāt. Kā Vilsonei liekas, cik jāmaksā biļetei simtus miljonus vērtā koncertzālē, lai šī koncertzāle nekļūtu par akmeni valsts kaklā, kuras dēļ visam valsts sektoram nevaram palielināt algas gadu gadiem? Un kas un cik daudz šādas biļetes pirks? Un kas tur spēlēs? Šnē? Savus 2 koncertus mēnesī, jo slikti atalgotos darbiniekus nav iespējams biežāk savākt, viņi pelna ārzemēs...
 • 11
 • 4
xio
x
Nabagàkajā eirozonas valstī knapi desmit gados uzblieztas trīs koncertzāles, Losandželosā, kas ir viena no pasaules bagātākajām tautsaimniecībām, vienu būvēja vairāk nekā 20 gadus un par privātiem līdzekļiem. Bet tā jau Amerika. Tur būvnieki nevar ierasties pie ministra un piedāvāt kukulī miljonu, kā tas notika pēc paša teiktā ar R.Ķīli, un lieta darīta. Akustiskās koncertzāles katrā miestā. Starp citu, pēdējie jaunumi - LNB "Gaismas pilī", kur tā tukšā Ziedoņa zāle, lielākā publikas daļa ir rajona gopņiki, kas nāk skatīties savas iecienītākās filmas. Tā kā labums gan būvniekiem, gan otkatniekiem, gan rajona padibenēm. Stutējam nākamo projektu, iesmērēts jau ir. Demakova, Sīlis, melnie zārki, Parex krīzes laikā Lienītes parakstītie līgumi. Tikai "veiksmes stāstā" Latvijā. Bet galvenais - jāslēdz lauku skolas! Tas lielākais ļaunums, savādāk KM otkatniekiem un parazītiem nepietiks, un ko tad!!!
Linards
L
Atbilde mg: nabadzība un nesakārtota psihiatriskās veselības sistēma nav bibliotēkas vaina. Jo labāk šīs tēma risinās, jo patīkamāk Tev būs uzturēties publiskās vietās.
 • 3
 • 2
mg
m
Bomži un visādi psihiski slimie vienmēr ir bijusi stabila un paliela Nacionālās bibliotēkas publika (tak jau siltumā un kāda izklaide, var arī pagulšņāt ar feisu grāmatā). Arī vecajā mājā tā bija. Kad studēju, centos tur iet un uzturēties pēc iespējas mazāk. Daudz patīkamāka atmosfēra un solīdāka publika bija Akadēmiskajā biblenē Teikā.
 • 6
 • 10
Irlielāmērāticams
I
ka laba vieta koncertzālei būtu ārpus pilsētas centra. Ja nē, tās apmeklējums pārvērtīsies par šausmu stāstu.
Шар ҚӮ Расон
Ш
Onro baroi yak rez? Ба осон, хорт хавдрыг уучлаарай. Коцейлна-kakvsssr.club / Kto sigorkashi botaҷribo 30-40 sol tҷribai bartaraf karda mesavad. Кипил 26 хоёр талаасаа л түймэр гарч ирнэ.
 • 4
 • 2
zhilkin.jame
z
Бpocить кypить нaвceгда всего за день? Лeгкo, нo только этим дедовским методом - kakvsssr.club/ Излeчит дaжe опытных курильщиков с 30-40 летним стажем. Кypил 26 лет пo пaчкe-полторы вдeнь, но бросил без физический и моральных усилий за 1 день!
ШАҲРИ ҚӮРҒОНТЕППА
Ш
Онро барои як рӯз кашед? Ба осонӣ, аммо танҳо аз ин усули кӯҳна-kakvsssr.club / Ҳатто сигоркаши ботаҷриба бо 30-40 сол таҷрибаи бартараф карда мешавад. Kypyl 26 сола барои як маҷмӯа ва як ним рӯз аст, вале кӯшиши ҷисмонӣ ва маънавӣ барои 1 рӯз!
 • 4
 • 2
Tālis
T
Cietumi, koncertzāles, peldbaseini, mažparka estrāde utt. - bagāta valsts ar parādiem!
Rutks
R
Un vārdi, vārdi, vārdi. Neko nevar, grūti, neiespējami utt. Diemžēl politika visu nosaka un jautājums,, kādas būs manas attiecības ar priekšniecību, ja pateikšu to, kas nepatīk. "" tāpēc mums ir bibliotēka par 195 milj, dziesmu svētku estrāde top arī pa līdzīgu summu.... profesionāla mūzika Latvijā ir slogs , īpaši traucē Operas prestižam. ....nepatīk puspatiesības, labāk klusēt. Genocīds, nav cita attaisnojuma.
Gribas gozēties
G
uz tautas rēķina?
 • 5
 • 7
?
?
Kāpēc KM vēl aizvien ir struktūrvienība 100gades birojs ar 11 darbiniekiem, starp kuriem ir pat starptautisko projektu koordinators? Vai tad vēl ir kādi starptautiski 100gades projekti, kas jākoordinē? Un ja ir, tad kādi un kur?
TTT
T
2016.gadā Dace nopelnīja 8000 EUR Valsts uzņēmumā Rīgas cirks. Un protams 34000 EUR KM. Jāpiezīmē, ka 2016.gada februārī Rīgas cirks tika slēgts :)))
TTT
T
Labas algas ierēdniecībai tādās ministrijās kā Kultūra var maksāt, ja valsts to var atļauties. Valsts pašreiz kultūrai nevar atļauties tērēt, ne algām 4000 eur mēnesī, ne koncertzālei, jo nevar nodrošināt medicīnu vai vismaz sakārtot, izglītību, transporta struktūru. Tās ir pamatlietas, kā dēļ vispār var eksistēt valsts. Ja valsts nevarētu aizņemties, tad no kā kultūras ierēdniecība saņemtu algas. Kultūras ministrija ir nodokļu naudas tērētāji, līdz ar to nevar lekt augstāk par to valsts finanšu stāvokli kādā tā ir, neatkarīgi no tā bradā pa pasauli kādi lielmeistari un neiegriežas Latvijā vai nē.
 • 5
 • 1
Ooo
O
8000 mēnesī? Laikam pārgudrībā, pētot valsts amatperosonas deklarāciju, acu skaidrība pieviļ - gadā, nevis mēnesī. Un man nav žēl savas nodokļos samaksātās naudas, lai par to atalgotu augstāko ierēdniecību valstī. Vai labāk tik mazas algas, ka par valsts sekretāriem tikai kaimiņu Koļa nāks strādāt?
 • 4
 • 6
TTT
T
Tu man pasaki? Par ko Dacei var maksāt 8000 EUR mēnesī cirkā, vienlaicīgi KM 34000 EUR. Tādas algas patērējošās struktūrās neviens nekad nemaksā.
 • 7
 • 4
Ooo
O
Rīgas Cirks nqv ticis slēgts 2016. gadā! Uz laiku tika slēgta Rīgas Cirka ēka, kas bija nedrošā stāvoklī, bet uzņēmums savu darbību nav pārtraucis. Māja un uzņēmums nav viens un tas pats, to taču tā kā nebūtu grūti saprast? Ja, protams, iedziļinās...
 • 3
 • 6
arī
a
Rīgas Cirkum ir vajadzīga renovācija un ir vērienīgas, dārgas ieceres. Vēl nav skaidrs, kā beigsies tiesāšanās ar būvniekiem par Nacionālās bibliotēkas celtniecību. Nav skaidrs, kā beigsies un cik beigās maksās pārāk jau nu vērienīgais JRT remonts, kura dēļ apkārtējie nami sāk plaisāt un šķiebties. Ir jāsakopj Dailes teātra apkārtne. Nemaz nav ko runāt par baznīcām, to pašu Doma baznīcu, kam būtu vajadzīga dārga renovācija, lai neietu postā pašas vērtīgākās Rīgas arhitektūras pērles. Tad vēl ir grandiozā un tiešām nenormāli dārgā Mežaparka estrādes pārbūve un pēc jauna stadiona činkst dejotāji. Un tas viss ir tikai Rīgā vien. un tas viss ir jāpavelk nepilnam miljonam strādājošo, kas ir nodokļu maksātāji. Var jau gribēt Elbas filharmonijas līmeņa koncertzāli, bet nevajag aizmirst, ka Hamburgā ir tikpat iedzīvotāju cik visā Latvijā. Un arī vācieši kurn par nesamērīgi dārgo koncertzāli, kas ir izpārdota katru vakaru līdz pēdējai vietai un tāpat sevi neatpelnīs šīs paaudzes laikā.
 • 14
 • 1
zhilkin.jame
z
Бpocить кypить нaвceгда всего за день? Лeгкo, нo только этим дедовским методом - http://kakvsssr.club/ Излeчит дaжe опытных курильщиков с 30-40 летним стажем. Кypил 26 лет пo пaчкe-полторы вдeнь, но бросил без физический и моральных усилий за 1 день!
TTT
T
Dace Vilsone jau 2015.gadā KM pelnīja 4000 EUR mēnesī. Tas laikam ir kādas 10 medmāsu algas. 100% ziņu, kam manā un līdzcilvēku dzīvē ir lielāks pienesums.
j
un cik bieži medāsa par savu algu varēs atļauties aiziet uz to glauno koncerztāli?
 • 13
 • 4
TTT
T
Varu droši apgalvot, ka nebūs nekādas koncertzāles. Pēc brexit netikai nevarēs pacelt algas, bet vajadzēs samazināt. Kultūras ministrija tiks izformēta un funkcijas nodotas Izm.
Sen bija laiks
S
Vienīgā kultūras ministre, kas kaut ko izdarōija, bija Grende. Bet cik sazagās ūsainā?
 • 6
 • 5
uz saulaino tāli
u
urrā, raujam tik augšā...cik valts oficiālais parāds 11 miljardi? Cik pensionāriem pensija vispār nesasniedz iztikas minimumu? Cik šai "koncertzālistei" aldziņa, kuru visticamāk maksā visi pārējie nodokļu maksātāji? Rakstu nelasīju un nemaz to netaisos darīt!
n
nameiz, ja !?
 • 3
 • 2
j
2021. gadā būvniekiem iestāsies grūti laiki. Būs kārtējā krīze, jo izaugsme jau reāli ir tikai uz ES fondu sildīto būvnieku rēķina. Viņi ir vieni no nedaudzajiem, kam auga algas un dzīves līmenis, kas karsē patēriņu. Tad, ka objektu un naudas vairs nebūs, sāksies atkal emigrācija, kritīs nodokļu ieņēmumi. 2021. vai 2022. gadā būs nākamais kritiens bedrē, tāpēc jaunas, dārgas valsts saistības tagad uzņemties ir neprātīgi. Mēs jau Nacionālo bibliotēku patiesībā nevarējām atļauties. Tā mums paņēma naudu, kuru novirzot algām, pensijām un pabalstiem mēs varbūt nebūtu tā izbraukuši, nebūtu tagad situācija, kad izbraukusi ir vesela paaudze. Nevajadzētu varbūt tagad tērēt miljonus diasporai, lai viņi turpina dziedāt un dejot, sak, varbūt atbrauks. Un tad valsts savāks 1/4 no pensijas, jo Diasporas likumā ierakstīto par pensijas maksātājas valsts nepaliekamo minimumu ārzemēs nopelnītajām pensijām pa kluso jau atceļ FM, kas grasās šo noteikumu piemērot tikai 5 gadus pēc atgriešanās. Esiet modri!
 • 7
 • 5
Enkurs
E
Pareizi Vilsone saka - AB dambja variants ir īsts koncertzāles projekta enkurs jeb "Jaunie vasjuki". Nekust ne uz priekšu ne atpakaļ. Varbūt vajag tomēr padomāt par sakarīgāku versiju, koncertzāli Rīgai taču vajag! Būvnieki lai sāk ar tiltiem pār Daugavu un viaduktiem pār iekšrīgas dzelzceļiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Divas salas, dubults šarms

Laipni cilvēki, rāma atmosfēra, visaugstākais kalns Portugālē, osta, kurā piestāj jahtas, šķērsojot Atlantijas okeānu, parlamenta pulcēšanās vieta, pārpasaulīga ainava, ko radījuši vulkāniskie procesi...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata