Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Skolas diena

Uz skolu – ar zināšanām par higiēnu

Klāt septembris, kad bērni vai nu pirmo reizi dodas uz skolu, vai atgriežas klasē pēc vasaras brīvlaika. Klases, kurās viņi mācīsies, rotaļāsies, dalīsies ar ēdienu, padarīs skolu par izcilu vietu, kur apmainīties arī ar baktērijām un vīrusiem. Tādēļ ir ļoti svarīgi iemācīt bērniem parūpēties par higiēnu, saka „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone, vienlaikus atgādinot par sabalansēta uztura un vitamīnu svarīgo lomu skolēna aktīvai ikdienai.

Daudzkājis, kam viss jāpaspēj. Saruna ar 2015. gada labāko e-skolotāju Frīdi Sarceviču

Decembra sākumā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) pasniedza ikgadējo nozares balvu Platīna pele labāko 2015. gada IKT risinājumu autoriem, kā arī labākajam e-skolotājam. Lai gan no pedagogiem uz šo godu finālā pretendēja arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotājs un laborants Māris Purviņš un Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja un datortīkla administratore Dace Tomsone, Platīna peli šogad saņēma Auces vidusskolas informātikas skolotājs un direktores vietnieks IT jautājumos Frīdis Sarcevičs, kurš savu zināšanu sveci netur zem pūra ne starp skolēniem, ne citiem pedagogiem - skolā, paša rīkotos kursos un semināros, dažādos projektos.

Valdorfa..Montesori. Uz skolu raujas pat sestdienās

Kamēr sabiedrībā tiek runāts, ka daļa mūsdienu bērnu vairs nav ieinteresēti mācīties, un nemitīgi tiek apspriestas tradicionālās izglītības sistēmas nepilnības, Latvijā pieaug arī interese par alternatīvām izglītības pieejām. Iespējams, pazīstamākās no tām mūsu valstī ir Montesori pieeja un Valdorfpedagoģija.

Saņem balvas par saņemšanos

Skolēnu sekmju progresa konkursam Mēs varam labāk!, ko kopīgi rīko Dienas pielikums Skolas Diena un izglītības portāls un skolvadības sistēma E-klase, šogad aprit jau trīs gadi. Katra mācību gada noslēgumā suminām klases, kas, salīdzinot klases vidējo atzīmi pirmā semestra beigās un otrā semestra noslēgumā, panākušas procentuāli vislielāko izaugsmi.

Zināmi skolēnu konkursa Mēs varam labāk! uzvarētāji šajā mācību gadā

Tas brīdis ir klāt! Mācību gads beidzies, un kļuvis skaidrs, kuras no visām 5483 klasēm, kas šogad piedalījās laikraksta Diena pielikuma Skolas Diena un izglītības portāla un skolvadības sistēmas E-klase konkursā Mēs varam labāk!, izcīnījušas uzvarētāju laurus, panākdamas vislielāko sekmju progresu, ja salīdzina klases vidējo atzīmi tagad un pirmā semestra noslēgumā.

Rīgā noskaidroti ZZ Čempionāta pusfināla uzvarētāji

12. maijā Arēnā Rīga noslēdzies lielākais ZZ Čempionāta pusfināls, kurā atraktīvās sacensībās noskaidrotas 33 klases no Rīgas un Rīgas reģiona, kas startēs lielajā finālā 31.maijā. Pusfināls galvaspilsētā pulcēja lielāko skolēnu skaitu – 120 klases –, un to svinīgi atklāja Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Ar pašu būvētiem robotiem uzaicināti uz Spāniju

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā jau ceturto gadu darbojas robotikas klubs RoboQuick. Skolēni tajā būvē un programmē robotus trīs dažādās sekcijās: līdz 17 gadu vecumam sāk ar vienkāršākajiem lego robotiem, kas top no gatavām «smadzenēm» un detaļām, tad pāriet uz iRobot, kas ir robotu putekļusūcēju «radinieki», un visbeidzot ķeras pie sarežģītākajiem Sumo robotiem.

Atklāj skolēniem senās Indijas metodes, kā galvā sarēķināt lielus skaitļus

Liepājas Universitātē (LiepU) bakalaura studiju programmas Matemātika un Skolotājs apakšvirziena Pamatizglītības skolotājs studenti ik gadu veido kādu projektu matemātikas vēsturē. Šogad tā tēma pati skrēja pretī - tiek atzīmēta slavenā matemātikas profesora Jāņa Menča simtgade, un viņa devīze vienmēr bijusi: «Visu, ko vari, galvā dari!» «Viņš bija galvas rēķinu piekritējs,» teic Vaira Kārkliņa, LiepU docente un vadītāja studentu projektam, kurš šogad arī tapa par galvas rēķiniem.

Seši Latvijas skolēni izcīna sešas medaļas Baltijas Informātikas olimpiādē

Latvijas jaunie programmēšanas talanti guvuši izcilus panākumus Palangā aprīļa beigās notikušajā 20. informātikas olimpiādē. Otro gadu pēc kārtas Baltijas informātikas olimpiāžu vēsturē visi seši Latvijas dalībnieki ir izcīnījuši medaļas, pārvedot mājās arī vienu zelta medaļu! Jūlijā labākie jaunie programmētāji dosies uz Vispasaules olimpiādi Taipejā (Taivānā).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide